ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Świateczne spotkanie klasy 4a

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

4a14a2Dnia 14.12.2016 r. uczniowie klasy IV a uczestniczyli w klasowym spotkaniu świątecznym. Uczniowie wcześniej udekorowali salę i przygotowali na tę okazję świąteczne występy oraz zabawy i konkursy. Przed klasą z zimowym repertuarem wystąpili: M. Kulma, G. Reda, N. Gągol, Z. Szubert, K. Kudlak, J. Rutkowska, W. Gruba, K. Marcisz, M. Zakrzewski, F. Mielec, J. Krakowiak, A. Dźwigała i F. Słodownik.

Warsztaty świateczne VIa i IVd

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ws1ws2Dnia 24 listopada 2016 r. klasy IV a i IV d wzięły udział w warsztatach świątecznych w Mostówce. Panie prowadzące zapoznały uczniów ze sposobami dekorowania bombek specjalnymi farbami i brokatem oraz nauczyły ich techniki decoupage’u. Uczniowie mogli też własnoręcznie pomalować świąteczny półmisek lub figurkę Mikołaja.

Orszak Trzech Króli

p. M. Zagórska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

orszak6 stycznia mimo mrozu wielu mieszkańców Mińska Mazowieckiego i okolic wzięło udział w III Mińskim Orszaku Trzech Króli pod hasłem „Pokój i dobro”. Orszak rozpoczęła Msza Święta w  kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie ze Starego Rynku ruszył Orszak ulicami miasta aż do kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Monarchowie jadący na osiołku, koniu i wielbłądzie symbolizowali trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Uroczysty pochód zakończył się przy stajence, gdzie Mędrcy złożyli swe dary i pokłonili się Jezusowi. A całość zwieńczyły jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 2.

Mikołaj w IVA

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

mikDnia 08.12.2016 r. uczniów klasy IV A spotkała miła niespodzianka, w szkole odwiedził ich Mikołaj. Okazało się, że w tym roku byli oni bardzo grzeczni i wszyscy zasłużyli na prezenty. Uczniowie otrzymali koszulki z imieniem i numerem z dziennika oraz słodycze. Upominki bardzo spodobały się obdarowanym i wszyscy obiecali być równie grzeczni w przyszłym roku.

Konkurs SU na zimową dekorację sali lekcyjnej

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Co roku Samorząd Uczniowski klas IV-VI, chcąc wprowadzić uczniów w świąteczny nastrój, organizuje konkurs na najładniejszą zimową dekorację sali lekcyjnej. Jak zawsze uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, przyznało następujące miejsca: I m-ce: kl. VI d i VI f (s.204), kl. VI c i VI e (s.203),

Biblioteka ogłasza nowy konkurs!

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas V i VI do uczestnictwa w 4. edycji konkursu frazeologicznego „Z frazeologią za pan brat”. Jego formuła pozostaje niezmienna. Uczestnicy będą rozwiązywać test wiedzy sprawdzający rozpoznawanie i wyjaśnianie znaczeń związków frazeologicznych. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań – 45 minut. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy, a laureat pierwszego miejsca dodatkowo nagrodę rzeczową.
Zapisy w bibliotece szkolnej do 27 stycznia. Konkurs odbędzie się w styczniu/lutym. Dokładny termin zostanie wyznaczony po ustaleniu listy uczestników. Zapraszamy do udziału!

Wyniki konkursu fotograficznego

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

W listopadzie został ogłoszony przez bibliotekę szkolną konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”. Zadaniem uczestników było wykonanie ciekawego, oryginalnego, zaskakującego zdjęcia z ulubioną książką. Autorem zwycięskiej fotografii jest Maciej Korzeniewski z klasy V c. Miejsce drugie zajął Mikołaj Jarzyna z klasy VI f, a trzecie miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Gromek z klasy VI b. Laureatom gratulujemy. Nagrodzone prace można zobaczyć w gablocie bibliotecznej na parterze.

Świąteczne warsztaty z „Ebu”

p. L. Wieczorek włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ebu01ebu03Kolejne spotkanie w ramach programu „We play, we speak, we learn” . Tym razem klasa 2d przeniosła się, dzięki wolontariuszce Danieli, w świątecznym klimacie do Włoch. Były wspólne  śpiewy, zabawy oraz malowanie świątecznych symboli.

Jeden z dziesięciu

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

101Witaj drogi czytelniku! 14 grudnia 2016 roku dziesięciu najlepszych szóstoklasistów naszej szkoły stanęło do walki o tytuł finalisty konkursu „Jeden z dziesięciu”. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz przygotowanie do wystąpień przed publicznością. Przebiegał w życzliwej atmosferze rywalizacji. Nasi finaliści to Julia Dworecka z klasy 6e, Łukasz Błaszczyk z klasy 6b oraz Cezary Gąsior z klasy 6h. Już im gratulujemy. Przed nimi jeszcze rozgrywka finałowa, ale to już w nowym 2017 roku. Do usłyszenia.

Kochają ptaki

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

p1p222 grudnia uczniowie klasy Ia, wspólnie z wychowawczynią Hanną Bartnicką postanowili okolicznym ptakom zrobić niespodziankę. Przygotowali dla skrzydlatych przyjaciół karmniki. Jak się okazało bardzo oryginalne, bo z pomarańczy.  Kolorowe karmniki zawiesili na rosnących wokół szkoły młodych drzewkach. Teraz będą tylko systematycznie dosypywać ziarenka i obserwować przez okno, jak zgłodniałe ptaszki korzystają z tych darów.

Idzie górnik drogą

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2015/16

g 01Jak powstał węgiel? Jak dawniej i jak obecnie się go wydobywa? Co otrzymujemy z węgla? Kim w legendach górniczych był skarbnik w kopalni? To niektóre tylko pytania i tajemnice, na które szukano odpowiedzi 22 grudnia w klasie II c. Czas opowiadań Gustawa Morcinka, czytanych legend górniczych i plastycznych impresji został zwieńczony przedstawieniem.

Dąbrówka w bieli

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

zz2Pierwszy śnieg przyniósł wiele radości, szczególnie tym najmłodszym. Przyniósł także wspaniałe doznania artystyczne. Nasza szkoła przebrała się z tej okazji w oryginalne barwy i nawet najlepszy malarz nie namalowałby naszej szkole tak urokliwego obrazu. Otulone puchową pierzynką okoliczne drzewa, ażurowo- białe wdzianka wokół szkolnego boiska czy śnieżnobiałe sukienki modrzewi cieszyły oko. Dąbrówka w bieli stała się tego dnia prawdziwą gwiazdą i tylko czarne wrony zakłócały czasami jej piękno.

Mikołajki w klasie II c

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

2cm 036 grudnia uczniowie klasy II c spędzili dzień wspólnie z mikołajem. Pierwszą niespodzianką było kino w MBP. Z wielką przyjemnością oglądali przygody młodego renifera w filmie „Renifer Niko ratuje świat”. W bibliotece Mikołaj miał dla nich słodycze i oczywiście pozował wspólnie z nimi do zdjęcia.