ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ireny Jana Jutro : Urszuli Hilarego

Warsztaty świateczne VIa i IVd

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ws1ws2Dnia 24 listopada 2016 r. klasy IV a i IV d wzięły udział w warsztatach świątecznych w Mostówce. Panie prowadzące zapoznały uczniów ze sposobami dekorowania bombek specjalnymi farbami i brokatem oraz nauczyły ich techniki decoupage’u. Uczniowie mogli też własnoręcznie pomalować świąteczny półmisek lub figurkę Mikołaja.

Orszak Trzech Króli

p. M. Zagórska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

orszak6 stycznia mimo mrozu wielu mieszkańców Mińska Mazowieckiego i okolic wzięło udział w III Mińskim Orszaku Trzech Króli pod hasłem „Pokój i dobro”. Orszak rozpoczęła Msza Święta w  kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie ze Starego Rynku ruszył Orszak ulicami miasta aż do kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Monarchowie jadący na osiołku, koniu i wielbłądzie symbolizowali trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Uroczysty pochód zakończył się przy stajence, gdzie Mędrcy złożyli swe dary i pokłonili się Jezusowi. A całość zwieńczyły jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 2.

Mikołaj w IVA

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

mikDnia 08.12.2016 r. uczniów klasy IV A spotkała miła niespodzianka, w szkole odwiedził ich Mikołaj. Okazało się, że w tym roku byli oni bardzo grzeczni i wszyscy zasłużyli na prezenty. Uczniowie otrzymali koszulki z imieniem i numerem z dziennika oraz słodycze. Upominki bardzo spodobały się obdarowanym i wszyscy obiecali być równie grzeczni w przyszłym roku.

Konkurs SU na zimową dekorację sali lekcyjnej

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Co roku Samorząd Uczniowski klas IV-VI, chcąc wprowadzić uczniów w świąteczny nastrój, organizuje konkurs na najładniejszą zimową dekorację sali lekcyjnej. Jak zawsze uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, przyznało następujące miejsca: I m-ce: kl. VI d i VI f (s.204), kl. VI c i VI e (s.203),

Biblioteka ogłasza nowy konkurs!

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas V i VI do uczestnictwa w 4. edycji konkursu frazeologicznego „Z frazeologią za pan brat”. Jego formuła pozostaje niezmienna. Uczestnicy będą rozwiązywać test wiedzy sprawdzający rozpoznawanie i wyjaśnianie znaczeń związków frazeologicznych. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań – 45 minut. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy, a laureat pierwszego miejsca dodatkowo nagrodę rzeczową.
Zapisy w bibliotece szkolnej do 27 stycznia. Konkurs odbędzie się w styczniu/lutym. Dokładny termin zostanie wyznaczony po ustaleniu listy uczestników. Zapraszamy do udziału!

Wyniki konkursu fotograficznego

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

W listopadzie został ogłoszony przez bibliotekę szkolną konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”. Zadaniem uczestników było wykonanie ciekawego, oryginalnego, zaskakującego zdjęcia z ulubioną książką. Autorem zwycięskiej fotografii jest Maciej Korzeniewski z klasy V c. Miejsce drugie zajął Mikołaj Jarzyna z klasy VI f, a trzecie miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Gromek z klasy VI b. Laureatom gratulujemy. Nagrodzone prace można zobaczyć w gablocie bibliotecznej na parterze.

Świąteczne warsztaty z „Ebu”

p. L. Wieczorek włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ebu01ebu03Kolejne spotkanie w ramach programu „We play, we speak, we learn” . Tym razem klasa 2d przeniosła się, dzięki wolontariuszce Danieli, w świątecznym klimacie do Włoch. Były wspólne  śpiewy, zabawy oraz malowanie świątecznych symboli.

Jeden z dziesięciu

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

101Witaj drogi czytelniku! 14 grudnia 2016 roku dziesięciu najlepszych szóstoklasistów naszej szkoły stanęło do walki o tytuł finalisty konkursu „Jeden z dziesięciu”. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz przygotowanie do wystąpień przed publicznością. Przebiegał w życzliwej atmosferze rywalizacji. Nasi finaliści to Julia Dworecka z klasy 6e, Łukasz Błaszczyk z klasy 6b oraz Cezary Gąsior z klasy 6h. Już im gratulujemy. Przed nimi jeszcze rozgrywka finałowa, ale to już w nowym 2017 roku. Do usłyszenia.

Kochają ptaki

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

p1p222 grudnia uczniowie klasy Ia, wspólnie z wychowawczynią Hanną Bartnicką postanowili okolicznym ptakom zrobić niespodziankę. Przygotowali dla skrzydlatych przyjaciół karmniki. Jak się okazało bardzo oryginalne, bo z pomarańczy.  Kolorowe karmniki zawiesili na rosnących wokół szkoły młodych drzewkach. Teraz będą tylko systematycznie dosypywać ziarenka i obserwować przez okno, jak zgłodniałe ptaszki korzystają z tych darów.

Dąbrówka w bieli

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

zz2Pierwszy śnieg przyniósł wiele radości, szczególnie tym najmłodszym. Przyniósł także wspaniałe doznania artystyczne. Nasza szkoła przebrała się z tej okazji w oryginalne barwy i nawet najlepszy malarz nie namalowałby naszej szkole tak urokliwego obrazu. Otulone puchową pierzynką okoliczne drzewa, ażurowo- białe wdzianka wokół szkolnego boiska czy śnieżnobiałe sukienki modrzewi cieszyły oko. Dąbrówka w bieli stała się tego dnia prawdziwą gwiazdą i tylko czarne wrony zakłócały czasami jej piękno.

Mikołajki w klasie II c

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

2cm 036 grudnia uczniowie klasy II c spędzili dzień wspólnie z mikołajem. Pierwszą niespodzianką było kino w MBP. Z wielką przyjemnością oglądali przygody młodego renifera w filmie „Renifer Niko ratuje świat”. W bibliotece Mikołaj miał dla nich słodycze i oczywiście pozował wspólnie z nimi do zdjęcia.

Mikołajki w II d

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

2d 012d 02Piątek 2 grudnia w klasie 2d obfitował w różne atrakcje. W MDK drugoklasiści brali udział w w mikołajkowych zajęciach animacyjnych z aktorem, podczas których  poznali różne formy teatralne. Następnie obejrzeli film "Kraina lodu".

Bajkowy Mikołaj w klasie Ia

p. T. Romaszuk, p. H. Bartnicka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

1a 036 grudnia uczniowie klasy I a spędzili atrakcyjne mikołajki. Zaproszeni przez rodziców, spędzili wspaniałe chwile w sali zabaw CAFE BAJKA. Świetna zabawa, czyli zjeżdżalnie, skoki w kulkach, żołnierzyki i wspinanie po linach, okazała się niezwykle udanym prezentem od rodziców. Dwie godziny minęły szybko ale mikołajkowe niespodzianki się nie skończyły.

Świetliczaki wysyłają świąteczne kartki

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

sk1sk2Grudzień w świetlicy szkolnej upływa pod znakiem zajęć o tematyce Bożonarodzeniowej. Jednym z ich elementów są prace plastyczne, których motywem przewodnim jest Mikołaj, choinka, aniołki. W okresie przedświątecznym Świetliczki chętnie włączyły się w dwie akcje polegające na wykonaniu kartek Bożonarodzeniowych.