ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ireny Jana Jutro : Urszuli Hilarego

Wycieczka 5b do Jednostki Wojskowej

Nikola Dąbrowska kl.5b zdjęcie, Magdalena Rogucka kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

5bDnia 21 XI2016r.odbyliśmy dzięki Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Roguckim wycieczkę na lotnisko wojskowe . Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc ,które na co dzień   nie są dostępne dla wszystkich. Zapoznaliśmy się z infrastrukturą lotniska: byliśmy w hangarze gdzie pan Andrzej opowiedział nam o samolotach wojskowych,w spadochroniarni siedzieliśmy w fotelu do katapulty, wieży meteo, u sokolnika oraz w Izbie pamięci-była to dla nas prawdziwa lekcja historii. Dziękujemy.

Andrzejki w 5b

tekst J.Grabarczyk kl.5b zdjęcia M.Pietrzak kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

an1an221 XI 2016r. odbył się w naszej klasie wieczór wróżb andrzejkowych, które przygotowały nasze koleżanki i koledzy-Kasia, Weronika, Zuzia, Maja i Krzyś. Każdy mógł dowiedzieć się , co czeka go w przyszłości-oczywiście wszystkie wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Była super zabawa, ponieważ bardzo miło i  wesoło mogliśmy spędzić ten czas razem.

Piotruś Pan

p. M. Szczygielska-Kluska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pp 0112 listopada w ramach działalności naszego kółka teatralnego wybraliśmy się do  teatru Studio Buffo na musical pt. „Piotruś Pan”. Historia chłopca, który nie chciał dorosnąć opisana w powieści Jamesa Matthew Barrie jest znana zarówno dzieciom jak i dorosłym. Libretto i słowa piosenek do polskiego przedstawienia napisał w 2000 roku Jeremi Przybora.

Początek roku już dawno za nami…

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Czas przygotowania do I ETAPU KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO również.
Nie było łatwo…
9 listopada spośród 30 uczestników 3 osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego. To wielki sukces tych uczniów. Należą do nich Filip Zalewski z kl. VI g, Joanna Wrona z VIb oraz Jakub Sterczewski z kl. VI e. Tuż za nimi w klasyfikacji znaleźli się Angelika Balasińska z VI c i Jakub Kluczek z VI e. Warto było czekać. Serdecznie gratulujemy.
Przed nimi przygotowania do następnego etapu. Trzymamy kciuki.

Wiadomości sportowe - 22.11.2016

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

15.11.2016r   -  Półfinał  Mistrzostw  Powiatu  Mińskiego  w  Mini  Piłce  Ręcznej  Dziewcząt  -  SP 2  Mińsk  Mazowiecki. W grupie zmierzyły się ze sobą zawodniczki :  SP Kałuszyn, SP Stara Niedziałka, SP 5 Mińsk Maz. i SP 2 Mińsk Maz.

Jesień w świetlicy

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

"Kto powiedział, że jesień jest smutna,
Że ma kolor szarego płótna,
Że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział?
Ja nie!
Dla mnie jesień to pora wesoła,
Roześmiana i gwarna jak szkoła!
Jesień – roztargniona malarka
Gubi farby po lasach i parkach,
A ja biegam wciąż za nią z ochotą
I znajduję brąz, czerwień i złoto! ''

Lekcja historii

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

hej 17Powstanie Warszawskie jest jednym z najważniejszych i jednym z najtragiczniejszych wydarzeń przeszłości Polski z okresu II wojny  Światowej mówili podczas widowiska Hej chłopcy bagnet na broń! uczniowie naszej szkoły. Uroczystość odbyła się 26 października 2016r.
Uczniowie przypomnieli zebranym tragiczny rozdział historii naszego kraju i świadectwo ogromnego męstwa Polaków. Przekonywali, że z tych źródeł płynie godność i poczucie dumy. Zachęcali, by do tych doświadczeń się odwoływać i szukać swojego Westerplatte. Ubrani w skromne ubrania i mundury uczniowie, mieli na rękawach biało- czerwone opaski. Podobne opaski w 1944 roku zastępowały powstańcom mundury. Wielu z nich zginęło, wielu odniosło rany, a ta mała opaska stała się pamiątką ich ofiary. Jak dbać o te wywalczoną wolność i jak pojmować ideę patriotyzmu mówił, przybliżając czas II wojny światowej, dyrektor Sławomir Domański. Dziękował wszystkim za tę niezwykłą lekcję historii.

Wizyta 5b w salonie Prowokacja

Joanna Grabarczyk, Nikola Dąbrowska (zdjęcia) włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

salon 01W ramach poznawania miejsc pracy naszych rodziców  wybraliśmy się do salonu fryzjerskiego ,którego właścicielką jest mama naszej koleżanki  pani Katarzyna Dąbrowska. Pani Kasia oprowadziła nas  i pokazała pomieszczenia w których wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne.

„We play, we speak, we learn”

p. L. Leszczyńska, p. M. Dubina włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ebu 03W tym roku proponujemy Wam jeszcze więcej języków. Jeśli uczycie się francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego lub angielskiego zapraszamy na zajęcia z  wolontariuszami EVS z Fundacji EBU. koordynatorkami  projektu w Zespole Szkolno -Przedszkolnym nr1.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

konkurs1konkurs2W październiku, jak co roku, obchodziliśmy święto bibliotek szkolnych. Od kilku lat właśnie w tym czasie odbywa się w naszej szkole Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym swoje umiejętności czytelnicze prezentują uczniowie drugich i trzecich klas. W Roku Henryka Sienkiewicza oprócz prezentacji przygotowanych wcześniej fragmentów, konkursowicze musieli przeczytać wylosowane teksty tego właśnie autora.

Wiadomości sportowe - 7.11.2016

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

22.10.2016 r  -  Mistrzostwa  Miasta  w  Mini Piłce  Ręcznej  Dziewcząt  -  SP 2 Mińsk Mazowiecki. W zawodach zagrały piłkarki ręczne: SP 1, SP 4 i drużyna gospodarzy – SP 2 Mińsk Maz. Wynik rozgrywek:

Z książką mi do twarzy

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV-VI do udziału w konkursie fotograficznym „Z książką mi do twarzy”. Cele konkursu:Promowanie ciekawych książek.

  • Budzenie zainteresowań czytelniczych.
  • Rozwijanie wrażliwości artystycznej.
  • Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni.

Świetliczaki i zdrowa jesień

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

mini-sanepid1W październiku w świetlicy szkolnej zostało zorganizowane spotkanie z p. Marią Kopeć i p. Lidią Padzik, które pracują w Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim. Ze względu na jesienną porę roku spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom informacji na temat grzybów. Kolejnymi ważnymi kwestiami poruszanymi podczas spotkania były sposoby na zdrową jesień.

Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia

p. M. Zagórska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

p 0122 października był dniem liturgicznego wspomnienia wielkiego papieża Polaka - świętego Jana Pawła II. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel poświęcony temu świętemu. Hasłem tego spotkania było hasło tegorocznego dnia papieskiego – „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Wiadomości sportowe - 4.11.2016

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

30.09.2016 r – Miejskie i Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe – MOSiR Mińsk Mazowiecki. W przełajach wzięło udział 35 biegaczy z klas IV i VI : 21 chłopców i 14 dziewcząt. Uczniami, którzy zajęli liczące się miejsca byli: Igor Skubis z kl. VI h – 2 miejsce w mieście i 5 miejsce w powiecie oraz Mikołaj Jarzyna z kl. VI f – 3 miejsce w mieście i 6 w powiecie. Zawodnicy pokonali dystans  1000 m i awansowali do etapu regionalnego . Gratulujemy!!!

Powiatowy Dzień Papieski

p. I. Kuca włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdp 0118.X.2016 roku w Gimnazjum Miejskim nr.2 im. Jana Pawła II odbyło się podsumowanie konkursu ,,Iskry Miłosierdzia” , który został zorganizowany z okazji  IX Powiatowego Dnia Papieskiego. Uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w tym projekcie zdobyli wyróżnienie. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Spotkanie uświetnił występ dzieci ze szkoły w Ignacowie. Na zakończenie poczęstowano nas papieskimi kremówkami.

Zabawy z „Motylkami”

p. L. Leszczyńska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

andrzejki 0126.11.16 r. klasa VD zorganizowała wieczorek wróżb andrzejkowych dla grupy przedszkolnej „Motylki”. Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią, panią Moniką, chętnie brały udział w zabawach. Największą popularnością cieszyła się konkurencja łowienia jabłek ustami z miski wypełnionej wodą.