ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Jana Danuty Jutro : Lucji Wilhelma

 Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Uroczystą Msze Św. z okazji zakończenia roku szkolnego w piątek 23.06.17 roku o godz. 8.00 w parafii Narodzenia N.M.P.


Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone

29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Świetliczaki i akcja "BohaterON"

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

kartkakartka2"BohaterON – włącz historię" to projekt ogólnopolski mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja ta skupia się przede wszystkim na ludziach, którzy są wśród nas – bohaterach, którzy z miłości do wolności i ojczyzny poświęcili bardzo wiele.

Wiadomości sportowe - 14.10.2016

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

23.09.2016 r  -  Mistrzostwa  Miasta  w „ Szóstkach’’ Piłkarskich  Chłopców  - SP 2 Mińsk Mazowiecki. W zawodach zmierzyli się ze sobą trampkarze mińskich szkół podstawowych : SP 1, SP 2, SP 5 i SP 6.

Pociąg do matematyki

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdmpdm21 października w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim odbył się Miński Festiwal 'Pociąg do Matematyki'. Uczniowie naszej szkoły również mieli okazję podróżować tym pociągiem i zatrzymywać się na stacjach. Doświadczali jak uczenie się matematyki może stać się emocjonującą przygodą oraz angażującą wszystkie zmysły zabawą rozwijającą matematyczne umiejętności i zainteresowania. Największym zainteresowaniem cieszyła się 5. Stacja: Matematyka z iPadem. Popatrzcie na zdjęcia.

Wycieczka 5b

tekst Maja Pietrzak kl.5b zdjęcia Magda Rogucka kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wyc2wyc1Dnia 30 września 2016r.byliśmy wraz z wych.M.Dubiną na wycieczce w Warszawie. Odwiedziliśmy Dom Spotkań z Historią , gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat tolerancji. Każdy z nas zrobił empatyczne okulary przez, które mógł lepiej dostrzec i zrozumieć emocje towarzyszące w życiu każdemu człowiekowi. Spacerowaliśmy również po Warszawie. Podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza .Zwiedziliśmy także Muzeum Geologiczne ,gdzie poznaliśmy historię życia na Ziemi oraz ogromną ilość eksponatów pochodzących z różnych jej  okresów. Było naukowo i wesoło.

Europejski Dzień Języków Obcych

Joanna Grabarczyk kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

apelW dniu 26 września 2016r. odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wystąpiły klasy 5b - wych.M.Dubina,5d -wych.L.Leszczyńska -Wieczorek, 2c- wych .T.Romaszuk. Wszyscy na chwilę przemieniliśmy się w studentów Uniwersytetu Językowego. W tym uniwersytecie śpiewaliśmy, uczyliśmy się i dawaliśmy rady na temat metod i technik uczenia się języków obcych. Było wesoło i śmiesznie. Mamy nadzieję ,że uczniowie naszej społeczności wykorzystają te metody w praktyce.

Taniec i dobre maniery

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dm1dm2We wrześniu uczniowie naszej szkoły obejrzeli pokaz tańca „Zatańcz z klasą...” W trakcie występu mogli posmakować wielu tańców, wypróbować kroki, po swojemu potańczyć oraz przypomnieć sobie dobre maniery. Wszystko na wesoło i  przy współczesnej, porywającej muzyce.

Wycieczka do Janowa

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

bl 0621 września uczniowie klasy II c wybrali się do  23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Poznać historię w sali tradycji,  „spadochroniarnię”, czyli miejsce, gdzie przygotowuje się spadochrony, stację mereologiczną, hangary z samolotami, ptaszarnię  oraz  specjalistyczną straż pożarną pomagali St. chorąży Sitkowski Dariusz, St. chorąży Rokicki Grzegorz oraz st. chorąży sztabowy Tomasz Gackowski. Wycieczkę zorganizowali rodzice Michała Kalinowskiego oraz Julka Kalinowskiego.

Wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

samNa początku września wraz z rozpoczęciem roku szkolnego swoją działalność inaugurował Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Podczas pierwszego zebrania swoją chęć pracy w Radzie SU zgłosili liczni kandydaci, a właściwie kandydatki ponieważ w tym roku były to wyłącznie dziewczęta: Julia Płochocka, Kinga Nowak, Wiktoria Chorążewicz, Michalina Ciechańska, Barbara Podlaska i Magdalena Fiertek.

Działki warzywne pełne tajemnic

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wnd 01Od klasy pierwszej uczniowie klasy II c są badaczami przyrody i należą do Klubu Profesora Biedronki. Profesor- postać z książki Marii Kownackiej, wie o przyrodzie bardzo dużo, lubi obserwować rośliny i zjawiska przyrodnicze, gromadzi ciekawe okazy, fotografuje i robi notatki.

Pamiętają o bohaterach

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pam1pam2Uczniowie klasy II c co roku pamiętają o  bohaterach. W połowie września, przy pomniku Szarych Szeregów wraz z wychowawczynią uczcili rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Tym razem poznali bliżej historię Janka Paruzela- łącznika sztabu komendy Szarych Szeregów.

Ale draka! Dzień Chłopaka!

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

abDnia 30 września wszyscy chłopcy obchodzą swoje święto. Uczniowie klasy IV A również uczcili ten dzień. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i zaśpiewały tradycyjne "Sto lat". Panowie otrzymali także słodkie upominki. Dziewczynki przygotowały też gry i konkursy dla swoich kolegów.

Bezpieczni na drodze

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

bndUczniowie klasy II c mieli okazję uczestniczyć w lekcji bezpieczeństwa drogowego. W pierwszym tygodniu wychowawczyni przypomniała uczniom zasady przechodzenia na drugą stronę jezdni. Potem sprawdzali czy potrafią w praktyce tę naukę zastosować. W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazję porozmawiać o ruchu drogowym i pochwalić się niemałą wiedzą na ten temat. Spotkanie było praktycznym i pouczającym doświadczeniem oraz momentem do głębszych przemyśleń na temat drogowego bezpieczeństwa.

Mało nas do pieczenia chleba

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pch 01Pełne radości piosenki o pracy ludzkiej i o chlebie, zbieraną od pokoleń muzykę przodków, barwne stroje oraz splecione kłosem, jarzębiną, wrzosem i wiatrem  wianki, tańce czy korowody z przytupem, także swój pomysł na młodość zwieźli 11 września, niczym dorodny dożynkowy wieniec, uczestnicy XII Festiwalu Chleba.

Chcesz przeczytać dobrą książkę?

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Zajrzyj do sali 201
201Czytanie książek traci niestety wśród młodzieży popularność na rzecz korzystania z mediów elektronicznych. W ramach akcji propagowania czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły, uczniowie klasy IV A postanowili stworzyć w sali 201 gazetkę „Warto przeczytać…” prezentującą książki, które poleciliby swoim rówieśnikom. Co dwa tygodnie na gazetce będą pojawiały się nowe propozycje ciekawych lektur dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej książki.

Sprzątanie świata

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

sprzCo roku nasza szkoła uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”, której celem jest  promowanie szacunku do przyrody oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jak co roku tę ogólnopolską akcję ekologiczną wsparli uczniowie klasy IV A. W tym roku klasę reprezentowali: Ada Karpińska, Zosia Szubert, Kuba Krakowiak, Wiktor Skarżyński, Paweł Jackiewicz, Mateusz Jóźwiak, Sebastian Płochocki, Klaudia Szostak, Karolina Kudlak, Gabrysia Reda i Magda Kulma. Uczniowie naszej klasy uzbierali w parku miejskim dwa worki śmieci. Po powrocie do szkoły ich trud został nagrodzony pyszną grochówką.

Dzień Chłopców w klasie 5b

Joanna Grabarczyk, zdjęcie: Magdalena Rogucka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dchWszystkie dziewczynki wraz z wych. M.Dubiną zaprosiły naszych super  chłopców na obchody ich święta. Przygotowałyśmy: kalambury, zagadki, konkursy i zabawy. Nasi koledzy  otrzymali świetne krawaty. Na pewno przydadzą się na zabawy w szkole. Mamy nadzieję ,że nasza niespodzianka im się spodobała.