ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Romana Klaudyny Jutro : Elzbiety Seweryna

pozegnanie

Wiadomości sportowe - 4.11.2016

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

30.09.2016 r – Miejskie i Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe – MOSiR Mińsk Mazowiecki. W przełajach wzięło udział 35 biegaczy z klas IV i VI : 21 chłopców i 14 dziewcząt. Uczniami, którzy zajęli liczące się miejsca byli: Igor Skubis z kl. VI h – 2 miejsce w mieście i 5 miejsce w powiecie oraz Mikołaj Jarzyna z kl. VI f – 3 miejsce w mieście i 6 w powiecie. Zawodnicy pokonali dystans  1000 m i awansowali do etapu regionalnego . Gratulujemy!!!

Powiatowy Dzień Papieski

p. I. Kuca włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdp 0118.X.2016 roku w Gimnazjum Miejskim nr.2 im. Jana Pawła II odbyło się podsumowanie konkursu ,,Iskry Miłosierdzia” , który został zorganizowany z okazji  IX Powiatowego Dnia Papieskiego. Uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w tym projekcie zdobyli wyróżnienie. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Spotkanie uświetnił występ dzieci ze szkoły w Ignacowie. Na zakończenie poczęstowano nas papieskimi kremówkami.

Zabawy z „Motylkami”

p. L. Leszczyńska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

andrzejki 0126.11.16 r. klasa VD zorganizowała wieczorek wróżb andrzejkowych dla grupy przedszkolnej „Motylki”. Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią, panią Moniką, chętnie brały udział w zabawach. Największą popularnością cieszyła się konkurencja łowienia jabłek ustami z miski wypełnionej wodą.

Powrót Ebu

p. L. Leszczyńska, foto: Dominika Wierzbicka (absolwentka SP2 :>) włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ebu 02To już kolejna edycja warsztatów językowych z wolontariuszami fundacji „Ebu”. W tym roku szkolnym uczniowie wraz z obcokrajowcami realizują program opracowany przez p. Małgorzatę Dubinę i Lidię Wieczorek pt.:  „We play, we speak, we learn”, który ma na celu, poprzez zabawę, zachęcić uczniów do używania języka angielskiego oraz do poznawania innych kultur.

Pasowanie na świetliczaki

p. M. Głuchowska włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

sw 01Dzień 26 października  2016 r. na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych klas pierwszych. Tego dnia wychowawcy świetlicy szkolnej p.M.Głuchowska i p.J.Osiecka  zorganizowały „Pasowanie na Świetliczaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które występowały przed  starszymi kolegami, wychowawcami oraz zaproszoną na tę okazję kierownika świetlicy   p.B Kuczerenko. 

Kochają Misia

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

zmis 0624 października w naszej szkole tradycyjnie już odbyła się uroczystość Urodzin Książkowego Misia. Ulubione misie książek dzieciństwa jedenasty już raz skupiły wszystkich, angażujących się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Warzywna uciecha

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wuW październiku trochę popsuła się pogoda. Uczniowie klasy II c, by nie zachorować, postanowili wykonać zdrowe sałatki. Wiedzą już, jak należy się właściwie odżywiać. Znają wartość odżywczą warzyw oraz owoców, toteż i witaminowe dzieła okazały się  niezwykle kuszące i pachnące. W trakcie zajęć musieli także zachęcić do skosztowania swoich sałatek i koniecznie opowiedzieć, jaką moc mają warzywa i owoce tam się znajdujące. Smakowite odżywcze potrawy zanieśli potem do domu i poczęstowali nimi rodziców.

Książka - Podaj dalej!

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

podajW związku z ogromnym zainteresowaniem jakim cieszy się akcja Samorządu Uczniowskiego „Książka – podaj dalej”, zmienia ona swoją formułę. Od teraz akcja będzie trwała przez cały rok szkolny. Zachęcamy uczniów do zostawiania książek, którymi chcieliby podzielić się z innymi w sali 203. Wszystkich zainteresowanych przeczytaniem książek przyniesionych przez Waszych kolegów, zapraszamy do zaglądania do specjalnie oznaczonego pudełka w tej sali w czasie przerw. Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie książki będą dla Was bardziej dostępne, wymiana łatwiejsza i przeczytacie jeszcze więcej ciekawych lektur. Zapraszamy do udziału!

Klasa IV A dziękuje Powstańcom

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

p1p2Powstanie Warszawskie było jednym z największych bohaterskich zrywów w historii Polski. Aby podziękować i uhonorować jego uczestników oraz docenić ich poświęcenie, uczniowie klasy IV A wzięli udział w akcji  „Kartka do Powstańca”.

Wiem, że zdrowo jem!

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

sliwkaW październiku ruszyła nowa akcja Samorządu Uczniowskiego promująca zdrowe odżywianie „Wiem, że zdrowo jem!”. Co miesiąc na tablicy Samorządu klas IV-VI będą pojawiały się informacje nt. pysznych warzyw i owoców oraz propozycje zdrowych przekąsek z ich wykorzystaniem. Mamy nadzieję, że zachęcimy Was do wypróbowania ich w domu. W październiku polecamy śliwki.

Konkurs "Rozpoznaj swojego nauczyciela"

p. L. Leszczyńska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Drodzy Uczniowie! W gablocie Samorządu Uczniowskiego klas 4-6 będą umieszczane zdjęcia Waszych nauczycieli z czasów, gdy byli dziećmi. Waszym zadaniem będzie rozpoznanie danego pedagoga. Rozwiązania zagadek należy zgłaszać do opiekunów SU klas 4-6. Kto pierwszy ten lepszy:> Życzymy udanej zabawy i spostrzegawczości :>

Świetliczaki i akcja "BohaterON"

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

kartkakartka2"BohaterON – włącz historię" to projekt ogólnopolski mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja ta skupia się przede wszystkim na ludziach, którzy są wśród nas – bohaterach, którzy z miłości do wolności i ojczyzny poświęcili bardzo wiele.

Wiadomości sportowe - 14.10.2016

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

23.09.2016 r  -  Mistrzostwa  Miasta  w „ Szóstkach’’ Piłkarskich  Chłopców  - SP 2 Mińsk Mazowiecki. W zawodach zmierzyli się ze sobą trampkarze mińskich szkół podstawowych : SP 1, SP 2, SP 5 i SP 6.

Pociąg do matematyki

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdmpdm21 października w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim odbył się Miński Festiwal 'Pociąg do Matematyki'. Uczniowie naszej szkoły również mieli okazję podróżować tym pociągiem i zatrzymywać się na stacjach. Doświadczali jak uczenie się matematyki może stać się emocjonującą przygodą oraz angażującą wszystkie zmysły zabawą rozwijającą matematyczne umiejętności i zainteresowania. Największym zainteresowaniem cieszyła się 5. Stacja: Matematyka z iPadem. Popatrzcie na zdjęcia.

Wycieczka 5b

tekst Maja Pietrzak kl.5b zdjęcia Magda Rogucka kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wyc2wyc1Dnia 30 września 2016r.byliśmy wraz z wych.M.Dubiną na wycieczce w Warszawie. Odwiedziliśmy Dom Spotkań z Historią , gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat tolerancji. Każdy z nas zrobił empatyczne okulary przez, które mógł lepiej dostrzec i zrozumieć emocje towarzyszące w życiu każdemu człowiekowi. Spacerowaliśmy również po Warszawie. Podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza .Zwiedziliśmy także Muzeum Geologiczne ,gdzie poznaliśmy historię życia na Ziemi oraz ogromną ilość eksponatów pochodzących z różnych jej  okresów. Było naukowo i wesoło.

Europejski Dzień Języków Obcych

Joanna Grabarczyk kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

apelW dniu 26 września 2016r. odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wystąpiły klasy 5b - wych.M.Dubina,5d -wych.L.Leszczyńska -Wieczorek, 2c- wych .T.Romaszuk. Wszyscy na chwilę przemieniliśmy się w studentów Uniwersytetu Językowego. W tym uniwersytecie śpiewaliśmy, uczyliśmy się i dawaliśmy rady na temat metod i technik uczenia się języków obcych. Było wesoło i śmiesznie. Mamy nadzieję ,że uczniowie naszej społeczności wykorzystają te metody w praktyce.