ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Dziennikarze z III c

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

pioroUczniowie klasy III c zapragnęli w tym roku relacjonować ważne imprezy oraz uroczystości, które zorganizowano na terenie szkoły.

Opisali wydarzenia z początku roku szkolnego.

Oto ich dzieła.

Pierwszaki bezpieczne

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

bezpieczenstwoW ramach projektu „BEZPIECZNY PIERWSZAK” przez cały wrzesień w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki odbywały różne działania dydaktycznie  i wychowawcze. Ich celem było   pogłębianie wśród uczniów klas pierwszych wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. 18.09.17r odbyły się spotkania z policjantem i przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego.  Zaproszeni goście przybliżali najmłodszym  zasady poruszania się po drogach. Każdy pierwszaczek otrzymał zestaw odblasków i zapoznał się z zasadami wykorzystania go podczas drogi do i ze szkoły.

 

Lekcja w Sądzie Rejonowym

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

 6cLekcja w Sądzie Rejonowym


     Dnia 6 października 2017 roku klasa 6 c wraz z wychowawcą uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w budynku Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim. Tematem zajęć przeprowadzonych przez sędziego II wydziału Karnego Panią SSR Agnieszkę Karłowicz było przybliżenie młodzieży zakresu konstytucyjnych zasad funkcjonowania sądów oraz struktury działania sądownictwa w Polsce. Podczas wizyty w sądzie, oprócz bardzo ciekawych informacji przekazanych przez Panią Sędzinę, uczniowie mogli zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokój przesłuchań dla dzieci, sale rozpraw, gdzie mogli wcielić się w rolę sędziego, obrońcy, prokuratora czy oskarżonego oraz zapoznali się z działaniem Biura Obsługi Interesanta Sądu.

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych- Październik

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

   Dla bibliotek szkolnych październik jest miesiącem świętowania. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się wówczas w naszej szkole akcja czytelnicza „Zgadnij, skąd pochodzę?”, która budzi w uczniach ducha zdrowej rywalizacji. Polega ona na odgadywaniu  tytułów książek na podstawie ich fragmentów. Każdego dnia na terenie szkoły pojawiają się dwie zagadki, jedna dla klas I-III, druga dla IV-VII. Cytaty pochodzą zarówno z lektur szkolnych, jak i pozycji cieszących się wśród czytelników największą popularnością. Na szybkich i bystrych czekają drobne upominki. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Piąta edycja Szkolnego konkursu Pięknego Czytania.

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

Serdecznie zapraszamy uczniów klas II i III do udziału w piątej edycji Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania.

Cele konkursu: 

- promocja czytelnictwa,
- budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą,
- prezentacja własnych umiejętności,
- kształtowanie umiejętności pięknego czytania,
- kształtowanie umiejętności uważnego słuchania,
- uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

 

Dzień Chłopaka w 6b

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Uncategorised

                                        Ale draka w 6b znów był Dzień Chłopaka!
DSC 0425Dnia 27 IX 2017r. dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów : konkursy, zabawy- Mam Talent, upominki oraz słodki poczęstunek ufundowany prze gospodarza klasy Piotra Kloczkowskiego. Były również życzenia i głośne ,, Sto lat''. Relacje uczestników: Krzysztof: ,,Najbardziej podobał mi sie konkurs na przyszycie guzika''; Mateusz G.: ,,Podobały mi się koszulki z naszymi imionami"; Wojciech ,,Było super -musiałem zjeść cytrynę i już teraz nie mogę się doczekać następnego roku''.

Sprzątanie świata 2017

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Uncategorised

 Sprzątanie świata 2017

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

 

Teatr Skrzydłami Narodu Telsiai, Litwa 31/08-03/09/2017

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

1W dniach 31 sierpnia - 03 września 2017 roku w Telsiai na Litwie odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny „THEATER NATION-WINGS”. Nasze miasto reprezentowane było przez grupę teatralną „ABSOLWENCI” działającą w Teatrze Kryształki przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w składzie: Artowicz Ada, Gąsior Piotr, Jackowska Weronika, Macheta Kacper, Miszkurka Kacper, Pachulska Zofia, Szubińska Magda, Waszkiewicz Julia, opiekunka Małgorzata Szczygielska-Kluska. Myśl przewodnia tegorocznego festiwalu to: „Sztuka teatralna nie ma języka”. Poza nami w festiwalu wzięły udział grupy z Litwy, Francji i Gruzji. Każda grupa poza swoim repertuarem musiała przygotować etiudę opartą na trzech słowach-kluczach: wolność, miłość, pokój.

Harmonogram zajęć Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Dąbrówka"

Marzena Popławska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Harmonogram zajęć Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Dąbrówka" w roku szkolnym 2017/2018:

gr. pani Katarzyny Wolskiej

wtorek (sala 112)
14.00 - 15.30 - klasy "0"
15.30 - 17.00 - gr VI
17.00 - 18.30 - gr V

gr. pani Anety Senktas

środa (sala 112)
13.45 - .15 - gr. IV
15.15 - 16.45 - gr. III
16.45 – 18.15 – gr II

Zapisy na obiady

Marzena Popławska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Żywienie rozpoczyna się od  05.09.2017 r. (wtorek).
Koszt jednego obiadu wynosi 3,00 zł.
Koszt obiadów w miesiącu wrześniu 2017 r (19 dni) wynosi  57,00 zł.
Zapisy na obiady dla klas I-VII  oraz oddziałów ,,O'' 5-godz. dokonuje się u intendenta.

WAŻNA INFORMACJA

Marzena Popławska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

W okresie od dnia 28 VIII 2017 r. do zakończenia robót budowlanych na ulicy Dąbrówki wejście na teren Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki będzie udostępnione przez bramę od strony ul. Śniadeckich oraz przez furtkę od ul. Szkolnej.

Furtki od ul. Dąbrówki w tym czasie będą zamknięte.

Rok szkolny 2016/2017 za nami!

p. R. Miszczak włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kr 0922 czerwca dyrekcja, nauczyciele, uczniowie klas IV-VI, którzy będą kontynuować naukę w naszej szkole, rodzice spotkali się na uroczystym apelu, w czasie którego dokonaliśmy podsumowania minionego roku szkolnego. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy przez dziesięć miesięcy ciężko pracowali i zasłużyli na wyróżnienie.
Zanim najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody, dyrektor szkoły – pan Sławomir Domański - podsumował miniony rok, podziękował uczniom za sukcesy naukowe, sportowe, bo to oni są wizytówką naszej szkoły i najlepszym dowodem, że warto się u nas uczyć!

Podsumowanie roku sportowego

p. R. Miszczak włącz . Opublikowano w Podsumowania

mini-100 7604Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki ciężko trenowali przez cały rok szkolny 2016/2017 i odnieśli wiele sukcesów nie tylko na terenie miasta i powiatu, ale również na szczeblu regionalnym. Reprezentanci „Dwójki” nie mieli sobie równych we współzawodnictwie w Mińsku Mazowieckim oraz w powiecie mińskim.  Po raz kolejny wywalczyli także bardzo dobrą, czwartą, lokatę w zmaganiach regionalnych organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach.

Wakacje nadeszły

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wakacje 01W czwartek 22 czerwca odbył się apel podsumowujący roczną pracę uczniów klas młodszych. Takie spotkanie weszło już na stałe do tradycji naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się hymnem naszego kraju (akompaniament p. Aneta Senktas) oraz wierszem o naszej ojczyźnie. Potem w świetle fleszy aparatów fotograficznych oraz kamer uczniowie prezentowali wiersze o lecie, które już właśnie nadeszło. Dyrektor szkoły Sławomir Domański przekonywał uczniów, że zasłużyli na wakacje, przypominał, by były bezpieczne i  dziękował za bardzo dobrą naukę oraz wzorowe zachowanie.

Akademia Pana Kleksa

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kleks 0121czerwca uczniowie klasy III d, podopieczni Agnieszki Skalskiej przygotowali dla swoich szkolnych kolegów oraz koleżanek wesołą niespodziankę. Motywem spotkania była Akademia Pana Kleksa, wiersze Jana Brzechwy oraz rytmiczne piosenki. Wszystkim bardzo podobał się występ, oryginalne stroje, toteż nie dziwi, że wszyscy poddali się „filmowemu” nastrojowi i pomagali aktorom śpiewać.

Gwiazdki z klasy II c

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

2c 02Na początku czerwca uczniowie klasy II c, wspólnie z najbliższymi świętowali Dzień Rodziny. W trakcie spotkania  wystawili przedstawienie "Tuwim na wesoło", śpiewali oraz grali na instrumentach perkusyjnych. Pokazali wszystkie swoje talenty, których w trakcie roku szkolnego  „nie zakopywali” ale pielęgnowali. Wręczyli swoim najbliższym podarki. Rodzice z okazji Dnia Dziecka także przygotowali niespodzianki. Słodki poczęstunek oraz zdjęcie gwiazd zwieńczyło rodzinne spotkanie.