ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Tajemnice rzeki Wisły w klasie II c

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wisla6 czerwca w klasie II c odbyła się lekcja otwarta dla rodziców "Tajemnice rzeki Wisły". Uczniowie rozmawiali na temat polskiej rzeki, po uprzednim wysłuchaniu wiersza "Wisła". Poznawali biegi Wisły, jej znaczenie w historii Polski, jej dopływy. Samodzielnie tworzyli mapę naszego kraju, zaznaczali miasta oraz inne rzeki, rozwiązywali zagadki. W trakcie zajęć wykazali się bogatą wiedzą na temat naszego kraju.

Pasje dla Europy

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

de 01W obchodach Święta Europy uczniowie szkoły ujęli znajomością polskich legend, śpiewaczym i teatralnym zacięciem, różnorodną wiedzą na temat Unii Europejskiej, kolorytem prezentacji, patriotyzmem ale też poczuciem dumy, że od wielu już lat w budowę Europy wplatamy swoją polską cząstkę.

Wycieczka do Warszawy klas II c oraz II d

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wawa 0719 maja uczniowie klas II c i II d wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Na początek oglądały Belweder, pomnika Józefa Piłsudskiego oraz wspaniałe auto, którym podróżował. Nie przestraszyły się deszczu i gradu i z nadzieją wybrały się na poznawanie. Kwitły tulipany, więc było co podziwiać. Podobał im się pałac na wyspie- rezydencja króla Polski Stanisława Augusta.

Entliczek Pentliczek

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ep1ep220 kwietnia uczniowie klasy II c wybrali się z niespodzianką do sześciolatków z klasy O a.  Było to wspólne czytanie, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", wiersza Jana Brzechwy „Entliczek Pentliczek”.  Starsi uczniowie zachęcali do zdrowego, pełnego witamin odżywiania oraz do spędzania czasu wolnego z książką. Na koniec wszyscy uczniowie zilustrowali wiersz.

Pelargonie już rosną

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pelargonieUczniowie klasy II c zasadzili pelargonie. Podczas zajęć omawiali budowę tych roślin, przypominali sobie jak  się nimi opiekować oraz nauczyli się jak te rośliny rozmnażać. Potem każdy z nich ze starej rośliny pobierał nowy fragment i sadził do ziemi. Jak się później okazało, podlewanie i właściwa opieka opłaciły się. Nowe rośliny mają już nawet kwiaty.

Pokaz rycerski

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pokaz 0119 kwietnia uczniowie szkoły obejrzeli pokaz rycerski „W grodzie Mieszka". Młodsi mogli poznać rycerskie życie, ubrać się w rycerską zbroję, brać udział w ceremonii postrzyżyn. Dla tych starszych była to powtórka z historii, która dla wszystkich okazała się być pasjonująca i ciekawa.

IV A w Izbie Regionalnej

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

izbaDnia 10.05.2017 r. klasa IV a  uczestniczyła w zajęciach w Izbie Regionalnej. Pani Agnieszka Skalska przygotowała dla nas niezwykle ciekawą lekcję dotyczącą historii Mińska Mazowieckiego. Poznaliśmy historię powstania miasta, wiele ciekawostek na jego temat oraz obejrzeliśmy dawne zdjęcia. Porównaliśmy też życie współczesnych nastolatków z życiem naszych rówieśników sprzed setek lat. Bardzo chętnie wrócimy do Izby w przyszłym roku szkolnym.

Wycieczka w góry

p. B. Araźna włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wgory 01Dnia 31 maja 2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Poronina. Wspólnie z nami podróżowała klasa 6g oraz niektóre osoby z 6d. Z Mińska Mazowieckiego wyjechaliśmy o godzinie 4:50, jechaliśmy około 6 godzin.
Najpierw udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Na miejscu czekała już nasza przewodniczka, która miała nam przewodniczyć. Zobaczyliśmy słynną Maczugę Herkulesa oraz Zamek na Pieskowej Skale.

Turniejowe zmagania

p. B. Araźna włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Tradycją naszej szkoły stało się, że wiosną wszystkie klasy szóste gromadzą się na sali gimnastycznej, aby spróbować swoich sił w Turnieju wiedzy i umiejętności polonistycznych. W tym roku szkolnym konkurs odbył się 14 czerwca  2017 roku. Była to już trzynasta edycja Turnieju, w którym mogliśmy zobaczyć zmagania młodych polonistów.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

2a2fW roku szkolnym 2016/2017 został zrealizowany autorski program koła czytelniczego „Cudze chwalicie, swego nie znacie” przeznaczony dla uczniów klas drugich. Głównym jego celem było zapoznanie dzieci z sylwetkami i twórczością klasyków polskiej literatury dla dzieci oraz dorobkiem współczesnych pisarzy. Program realizowali uczniowie klas 2A i 2F.

Festiwal w Dąbrówce

p. M. Dubina włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

festiwal 17Dnia 9 VI 2017r. odbył się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w  Mińsku Mazowieckim XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Przedszkoli. Organizatorem festiwalu byli nauczyciele języków obcych  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim :Małgorzata Dubina, Lidia Leszczyńska - Wieczorek, Karolina Abramowska ,Urszula Sitnicka. Honorowy patronat objął Burmistrz Miast Pan Marcin Jakubowski.

Szkolny Turniej Trójek i Czwórek Siatkarskich

p. B. Szymkowiak włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

turniej 02Dnia 5 i 12 czerwca 2017 r. reprezentacje klas piątych dziewcząt brały udział w Szkolnym Turnieju Trójek i Czwórek Siatkarskich.

Pierwsze miejsce w obu turniejach zdobyły dziewczęta z klasy 5b w składzie: Amelia Borysiuk, Weronika Odważna, Maja Pietrzak i Kasia Ruta.

Teatr Kryształki - podsumowanie

p. M. Kluska-Szczygielska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Podsumowanie działalności rok szkolny2016/2017

W mijającym roku szkolnym w Teatrze Kryształki działały trzy grupy. Grupa młodsza / klasy IV-V/, grupa starsza / klasy VI / i „ABSOLWENCI” /gimnazja+licea/. Program pracy zakładał:

 

Tydzień Czytania Dzieciom

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

tyd 01Od 3 do 10 czerwca obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem odbywał się on pod hasłem „Czytanie zbliża”. Była to świetna okazja do promowania zbiorów biblioteki i  zachęcania do czytania.

X Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Dyrektora

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

la 0226.05.2017r – X Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim – SP 2 Mińsk Mazowiecki. Już po raz dziesiąty na bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim zebrali się miłośnicy zmagań lekkoatletycznych z klas piątych chcący zawalczyć o Puchar Dyrektora tejże placówki. W tym roku do sportowej rywalizacji przystąpiło pięć szkół:  SP 1 Mińsk Maz., SP 5 Mińsk Maz., SP Ruda , SP Jakubów i SP 2 Mińsk Maz – gospodarze zawodów.