ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Święta tradycji

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

swieta 09Od wielu już lat w Dąbrówce, polskie tradycje kultywuje, przypomina i umacnia Szkolna Izba Regionalna. Dlatego tuż przed świętami Wielki Tydzień, ze swoim bogactwem smaków, kolorów, zabaw oraz ze świąteczną refleksją świąt Wielkiej Nocy stał się najbardziej wzruszającym akcentem spotkania uczniów Dwójki.

Na zdrowie

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

zdrowie 05Spotkania z wiewiórką Wiki na stałe już weszły do repertuaru spotkań, które organizuje uczniom pedagog Katarzyna Gańko. Uczniowie klas młodszych, za pośrednictwem tego zwierzątka prowadzą rozmowy na temat zdrowia. Poznają tematykę związaną, nie tylko z zachowaniami prozdrowotnymi, ale także tą, związaną z niewłaściwymi zachowaniami. Wiedzą także jak prowadzić zdrowy tryb życia.

Łowicka kurka na święta

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kurkaTradycyjnie, tuż, tuż przed świętami Wielkiej Nocy sale lekcyjne przyciągały  zielenią wiosny, słonecznymi refleksami oraz obiecującym bogactwem kolorów, form oraz zapachów. Wzrok oczywiście przyciągały jaja oraz inne ustrojone w kolory cuda. Takie łowickie cuda stworzyli uczniowie klasy II d. Zdobione wiosennymi i ludowymi motywami kunsztowne kurki z papieru przywołały magię świąt.

Jajeczne inspiracje

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

jaja 01Tuż przed świętami Wielkiej Nocy uczniowie klasy II c zorganizowali wspólne czarowanie wiosny. Plastyczno– kulinarne spotkanie zachęciło do pracy młodych  wielbicieli wiosny oraz symboli życia – jajek.  Korzystając z sałat, szczypiorku, rzodkiewek, marchewki czy pomidorów, dosłownie wszyscy,  starali się tę wiosnę jajkiem zaczarować.

Wiosenny teatr

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

teatr 01Podczas klasowego spotkania, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom wszyscy uczniowie klasy II c zaprezentowali wesołą historię o przebudzonych wiosennym słońcem zwierzętach, pokazali kolorowe i oryginalne kukiełki oraz zaprezentowali prawdziwa przyjaźń oraz pomoc koleżeńską.

Spotkanie z grzecznym psem

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pies 02Na początku kwietnia, w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom, uczniowie klasy II d wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z pisarzem. Książki Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza, to zabawne opowieści. Autorów fascynuje ekologia, kochają psy i zapewne dlatego powstał tytuł "Pamiętnik grzecznego psa", a następnie jego kontynuacja - "Nowe przygody grzecznego psa" czy "Wakacje grzecznego psa".

Obudzili wiosnę

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdw 01Kolorowe kwiaty, uśmiechnięte buzie, oryginalne stroje, taneczna muzyka, a nawet zerkające zza chmury słońce, to energetyczne akcenty, które towarzyszyły uczniom Dąbrówki w pierwszym dniu wiosny. Tym młodszym oczywiście, bo starsi celebrowali dzień samorządności. Rozpoczynała się kalendarzowa wiosna. Dzięki zorganizowanej przez SU klas młodszych oraz Beatę Wiktorowicz i Gertrudę Gajowniczek feerii barw wszystkim zrobiło się lżej na duszy.

Ogłoszenie

p. M. Reda włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Nadleśnictwo Mińsk w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi współorganizuje akcję pod nazwą
„II WIOSENNE SPRZĄTANIE LASÓW”,
która odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2017 r. /sobota/.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich uczniów i ich rodziny.

Zbiórka o godzinie 11.00 przy Stadionie ul. Sportowa.
Organizatorzy zapewniają worki i rękawice.
Pamiętajcie!!!
Załóżcie odpowiedni strój do lasu i użyjcie środków chroniących przed owadami.
Po wspólnej pracy organizatorzy zapraszają na grilla.

Obchody Dnia Zdrowia

p. K. Gańko włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

fotoŚwiatowy Dzień Zdrowia obchodzony w rocznicę powstania Światowej Organizacji  Zdrowia co roku odbywa się pod innym hasłem. Tegorocznym tematem przewodnim kampanii jest „depresja”. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpienia psychicznego, uniemożliwia wykonywanie  najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi. Przygotowana w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia gazetka poświęcona jest  zagadnieniu depresji. Z zamieszczonych materiałów zainteresowane osoby mogły dowiedzieć się o mechanizmach powstawania tej choroby, jej objawach, jak również sposobach radzenia sobie z nią.

Nasz wiosenny ogródek

p. M. Głuchowska włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

ogrodek 04Wiosna to czas, w którym dzieci ze świetlicy szkolnej  w marcu  założyły  swój mały ogródek na parapecie. Posiały rzeżuchę, posadziły cebulkę aby wyrósł  z niej piękny szczypiorek , a także pietruszkę na  natkę. Przy tej okazji poznały  cebulki i nasionka oraz poznały, jak i co potrzebne jest roślinom do wzrostu.

Wyniki II etapu Powiatowego Konkursu Matematycznego Mistrz Sudoku

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

sudoku 03Sudoku pochodzi z Japonii. W przeciwieństwie do innych łamigłówek, nie wymaga od gracza wykonywania żadnych rachunków matematycznych, dzięki czemu wydaje się prosta. W rzeczywistości bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu sudoku nie jest możliwe.
Pierwszy etap, który odbył się 1 lutego, w zainteresowanych szkołach, wyłonił uczestników do drugiego etapu. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Klaudia Szostak, Anna Czernicka, Dominik Sarna, Kamil Kroner, Artur Rybałtowski.

Wyróżnieni w Festiwalu Piosenki Kabaretowej i Teatralnej

Arkadiusz Pomierny włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pk22 marca członkowie zespołu wokalno- intrumentalnego „Między nami”, opiekunem którego jest pani Aneta Senktas, wzięli udział w Festiwalu Piosenki Kabaretowej i Teatralnej, zorganizowanym przez Gimnazjum Miejskie nr 3 w Mińsku Mazowieckim. W zmaganiach konkursowych, w kategorii wiekowej - szkoły podstawowe, wzięło udział 14 zespołów z naszego miasta i okolicznych szkół. „Dąbrówkowy” kwartet w składzie: Jakub Andrzejczak, Bartosz Stryczyński, Szymon Marzejon i Michał Kantorski, brawurowo wykonaną piosenką Artura Andrusa „Zabierzcie mi gitarę”, zdobył uznanie w oczach publiczności i wyróżnienie od jury.
Warto wspomnieć, iż przy stoliku jury zasiadała nasza absolwentka Martyna Szlendak, która wielokrotnie zdobywała najwyższe miejsca i wyróżnienia, także na tym festiwalu.

MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

p. M. Dubina włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kj20 III 2017r. w SP nr 5 odbyła się  kolejna  edycja konkursu znajomości  j.angielskiego dla kl.3 MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT dla kI. III. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:  II  m-ce Igor Fabisiak   kl.3e, X   m-ce  Justyna Świerzewska kl.3d, XII  m-ce   Magdalena Pałgan kl.3a. Gratulujemy!

Wiosenne muffiny

p. H.Bartnicka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

muff 0622 marca  uczniowie kl Ia,  pod okiem Mam,  kolejny raz  mogli spróbować swoich sił w pieczeniu  słodkości. Tym razem celem wspólnych działań było przygotowanie muffinek -  smacznych  babeczek, idealnych np. na przyjęcie urodzinowe czy Wielkanoc. Wśród naszych  wypieków pojawiły się   babeczki z czekoladą, z dodatkiem owoców, kakaowe i jogurtowe.  Wszystkie, bez wyjątku, bardzo smaczne!

Najciekawsza bryła

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

brylyTuż po feriach został rozstrzygnięty konkurs na „ Najciekawszą bryłę geometryczną”. Uczniowie nie zawiedli. Ich prace były bardzo pomysłowe! Sami zobaczcie na zdjęciu. I miejsce za swoją bryłę zdobyła Weronika Owczarska z klasy VI f, II miejsce przypadło w udziale dwóm osobom: Oliwii Szydłowskiej z klasy VI b oraz Michalinie Ciechańskiej z klasy VI e. III miejsce zdobyły bryły Aleksandry Gromek z klasy VI b oraz Łucji Araźnej z klasy VI g..  Gratulujemy !!!!

Najlepsi z najlepszych nagrodzeni stypendiami

p. R. Miszczak włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

s3s215 marca pan Dyrektor Sławomir Domański wręczył najzdolniejszym uczniom klas IV - VI stypendia motywacyjne. Po pierwszym semestrze w nagrodzono 29 uczniów za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Stypendium za wyniki w nauce mógł uzyskać uczeń, który na semestr miał średnią   ocen przynajmniej 5,2 oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania.