ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ireny Jana Jutro : Urszuli Hilarego

Podziękowania dla Świetliczaków

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

p1p2Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w kampaniach ,,BohaterON – włącz historię'' oraz ,,Serce za odwagę''. Akcje te polegały na przygotowaniu kartek, które zostały przekazane uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz żołnierzom Podziemia Niepodległościowego.
Za udział w inicjatywach otrzymaliśmy podziękowania od organizatorów akcji. Podziękowania te stanowią dla Świetliczaków motywację do działania na rzecz drugiego człowieka.

 

Wiosenne kwiaty

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kwiatyMijamy codziennie pierwsze wiosenne oznaki. Świat dookoła robi się coraz piękniejszy. Wiosna jest żółto- zielona i jak mgiełka rozpościera się na drzewach i krzewach. Pojawiają się także pierwsze kwiaty, chociażby różnokolorowe hiacynty. Tak bogate obserwacje przydały się uczniom klasy II c podczas zajęć plastycznych.

Żywa lekcja przyrody

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

lekcja13  marca uczniowie szkoły uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. Była to znakomita lekcja bez podręczników i zeszytów, ale z niecodziennymi „pomocami naukowymi”. Niecodzienna lekcja przyrody na żywo, z płazami w roli głównej budziła ogromne emocje.

Fryderyk Chopin w klasie II c

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

fchPodczas zajęć z okazji urodzin Fryderyka Chopina w wierszu i muzyce uczniowie klasy II c przywoływali życie, twórczość oraz  tęsknotę Chopina za umiłowaną ojczyzną.. Podczas spotkania musieli sobie na początek odpowiedzieć na pytanie „Czym jest muzyka?”. W odnalezieniu odpowiedzi pomagał wiersz Ludwika Jerzego Kerna.

Dzień dziewczynek

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dkCo roku z początkiem marca chłopcy pamiętają o swoich koleżankach. Oczywiście wszystko z powodu Święta Kobiet. I tym razem 8 marca dziewczynki z klasy II c otrzymały od swoich kolegów małe niespodzianki- witaminowe błyszczyki do ust. W marcowe wiosenne dni z pewnością będą bardzo potrzebne.

Witaminy pięknie podane

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wita 01Uczniowie klasy I a, podopieczni pani Hanny Bartnickiej przygotowali zdrowe pyszności. Witaminowe koktajle przystroili świeżymi warzywami i owocami. Wykonali także zdjęcia swoich witaminowych prac domowych. Przesłali je swojej wychowawczyni. Okazało się, że do twarzy z sokiem jest Hani Stuckiej, Julii Soćko, Oliwce Pieniak i Bartkowi Grabarczykowi.

Przygoda z pandą

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

panda 01Cudze chwalicie, swego nie znacie, to puenta z wycieczki do Miejskiej biblioteki Publicznej, jaką wynieśli uczniowie klasy II c ZSP nr 1. Pracownik biblioteki Magdalena Mól odkryła tam przed nimi tajemnicze historie nie tylko o książkach … także o naszym mieście.

Wędrówka z historią

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wpam 01Na początku marca  uczniowie klasy drugiej z Dąbrówki w nietypowy sposób przypominali lokalne karty o Żołnierzach Wyklętych oraz wydarzenia znane w powiecie mińskim pod nazwą „Wielkiej Wsypy”. Odwiedzali okoliczne historyczne miejsca i nieśli światełko pamięci.

Dzień z ortografią

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

j 01W  lutym obchodzono Święto Języka Polskiego. Uczniowie klasy II c z Dąbrówki przypomnieli swoim młodszym kolegom oraz koleżankom z klasy pierwszej, że warto w języku ojczystym mówić poprawnie i dbać o jego czystość. 2 marca zachęcali ich do nauki ortografii oraz rozwijania skrzydeł w tej dziedzinie.

Historyczny sukces uczniów „Dąbrówki”

p. B.Araźna włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Jakiś czas temu informowaliśmy o ogromnym sukcesie trojga uczniów Dąbrówki, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych organizowanych na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Z ogromną radością informujemy, że  wszyscy przedstawiciele Dąbrówki nie zawiedli także w etapie wojewódzkim.

Dla babci i dziadka klasa IIc

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dbd 01W lutym odbyło się spóźnione, uroczyste spotkanie z dziadkami i babciami w klasie II c. Dzieci zaprezentowały wiersze okolicznościowe i piosenki tematyczne. Babcie i dziadkowie usłyszeli m.in, że są dobrzy, wszystko potrafią oraz, że „to najlepsi przyjaciele”.

Zabawa karnawałowa

Arkadiusz Pomierny włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

karn 0130 stycznia 2017r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Sala gimnastyczna zapełniła się pięknie przebranymi balowiczami. Czasem trudno było odgadnąć, kto kryje się pod strojem.

Wystawa zdjęć naszych ulubieńców

p. B. Perzanowska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Jeśli masz zdjęcie swojego zwierzaka i chcesz się nim pochwalić przed innymi to umieść je na tablicy przed salą 122. Po zakończeniu wystawy wszystkie zdjęcia zwracamy właścicielom.

Zbiórka darów dla celestyniaków

p. B. Perzanowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Uczniowie klasy II B wraz z wychowawczynią zachęcają wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie. Jeśli masz możliwość wsparcia schroniska w najpilniejszych potrzebach, poniżej przedstawiamy listę darów:

1b w Warszawie

p. M. Szczygielska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

1b 02W dniu 10 marca uczniowie klasy Ib wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Po przybyciu do stolicy w pierwszej kolejności  udaliśmy się na stację kolejową Warszawa Śródmieście. Tutaj dzieci  dowiedziały się co trzeba zrobić  i co trzeba wiedzieć, aby wrócić pociągiem do domu. Okazało się, że wielu spośród uczestników wycieczki potrafiłoby zorganizować podróż powrotną.  No, ale nie był to jeszcze czas. Póki co udaliśmy się do kawiarenki  Wedla, która mieści się  w Złotych Tarasach.

Booktalking

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV-VI do udziału w 3. edycji konkursu „Booktalking, czyli opowiadamy o książce”, tym razem w nieco zmienionej formie.

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko "kuszących" fragmentów. Prezentacje powinny być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.