ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Januarego Konstancji Jutro : Filipiny Eustachego

Integracyjne "Spotkanie pokoleń" w „Dąbrówce”

p. R. Miszczak. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

mini-102 471418 czerwca 2013 r. o godzinie 14 w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się wydarzenie teatralno – muzyczne „Spotkanie pokoleń”, wspólne przedsięwzięcie „Dwójki” oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Koordynatorem spotkania była Pani Barbara Młot, pedagog szkolna pracująca w „Dąbrówce”, wspomagana przez pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Panie Alicję Cudną, Jadwigę Jaworska, Martę Bigdę, Monikę Michalik-Towani, Agnieszkę Słońską oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 2.

Dbaj o zdrowie!

p. B. Araźna. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

17 czerwca 2013 roku w naszej Szkole odbył się konkurs o zdrowiu dla klas III. Trze-cioklasistów oceniała komisja, w skład której weszli: pan dyrektor Sławomir Domański, pani wicedyrektor Marzena Popławska, pełniąca funkcję przewodniczącej oraz panie Lidia Padzik i Ewa Kowalska – pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Mistrzynie recytacji

p. B. Araźna. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

jpg09 159jpg23 665 czerwca 2013 roku na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbył się finał XXX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Konkurs ten obejmuje swoim zasięgiem cały teren byłego woj. siedleckiego. Podczas tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu, zaprezentowali się zwycięzcy wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych, gminnych, miejskich i powiatowych regionu siedleckiego, spośród których jury wyłoniło najlepszych recytatorów ze szkół podstawowych.

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

p. M. Dubina. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

25VI 2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim.  odbył się I  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii, stworzenie uczniom możliwości wykazania się swoją wiedzą oraz pogłębienie współpracy między szkołami podstawowymi z terenu naszego miasta.
Oto lista laureatów :

Pokaz grupy teatralnej

p. M. Szczygielska. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

m 0228 maja grupa dzieci uzdolnionych teatralnie działająca w programie EFS przy współudziale Kryształków Młodszych przygotowała pokaz podsumowujący ich działalność. Zaproszeni goście tj. przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III zobaczyli przedstawienie pt. "Oj, strach", wysłuchali recytacji wiersza J. Tuwima "Lokomotywa" oraz mogli za sprawą pewnego tańca poczuć atmosferę dzikiego zachodu.

XI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV - VI

p. R. Kaczmarek. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

18 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim odbył się powiatowy etap XI Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV – VI. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły: Maria Niewiadomska kl. V f; Maciej Duk kl. VI a, Łukasz Świątek kl. VI b, Dominik Dźwigała kl. VI f, Alicja Betlej kl. VI g. Wśród najlepszych matematyków powiatu są uczniowie naszej szkoły. Oto laureaci konkursu: Alicja Betlej, kl. VI g - I miejsce, Maciej Duk, kl. VI a - II miejsce, Dominik Dźwigała, kl. VI f - III miejsce.

Renata Kaczmarek

Finał XVIII Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Srebrna Maska" Siedlce 2013

M. Szczygielska-Kluska. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

Click to download in FLV format (1.32MB)
 

Z niekłamaną satysfakcją i ogromną radością informujemy Was, że grupa teatralna "Kryształki" zdobyła główną nagrodę tego festiwalu tj. Srebrną Maskę I stopnia i została rekomendowana przez jury do reprezentowania regionu siedleckiego na Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich, który w tym roku odbędzie sie 22 czerwca w Radomiu.

Małgorzata Szczygielska-Kluska

 

Klasa 4b i 4e z wizytą u Faraona

p. M. Dubina. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

mini-100 023917 V 2013r. wybraliśmy się do Farmy Iluzji, gdzie  zwiedziliśmy: Chatę Tajemnic, Niemożliwy Trójkąt, Muzeum Iluzji, Lewitujący Kran, rozegraliśmy Partyjkę Gigantycznych Szachów, łamigłówkę w Wiklinowym Labiryncie, złożyliśmy wizytę w Grobowcu Farona oraz przy Meblach Olbrzyma, a także w Magicznym Domku.

Byliśmy na Ścieżce Złudzeń, rzuciliśmy okiem do Studni Nieskończoności oraz na plaży przy Zatoce Piratów, gdzie można  było m.in. wykopać szkielet dinozaura czy też zrobić sobie zdjęcie z Małą Syrenką, ufffff było naprawdę magicznie.

Wrózka Dobra Rada i baśniowe zwierzęta z wizytą w przedszkolu

p. R. Miszczak. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

mini-102 4478Dnia 14 maja 2013 r. uczniowie z klas Va i Vg, członkowie grupy teatralnej ,,Dzieci Dąbrówki” wybrali się do Przedszkola Miejskiego nr2 przy ul. Nalazków. Młodzi adepci sztuki teatralnej wraz ze swoją opiekunką  panią Renatą Miszczak zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom dwa spektakle: ,,Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać” oraz ,,Porady wróżki Dobrej Rady’’.

Wycieczka do oczyszczalni ścieków

Arkadiusz Pomierny. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

mini-p101018514 maja 2013 roku, grupa uczniów z klas: IIh, IIIb, IIIc, IIId, IIIe i IIIg wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego, panią Hanną Bartnicką, wybrała się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Mińsku Mazowieckim. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się sposobach oczyszczania ścieków, a także zwiedziły zakład. Poznały poszczególne etapy oczyszczania ścieków na drodze mechaniczno-biologiczno-chemicznej. Dzieci miały okazję zaobserwować pracę maszyn w specjalnych zbiornikach.

Kryształki i Ad hoc w Krakowie

p. M. Szczygielska. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

Click to download in FLV format (24.13MB)

Z ogromną przyjemnością chcemy podzielić się z Wami wrażniami z pobytu w zaczarowanym Krakowie. W jakimś stopniu będzie to widoczne na załączonym filmie, jednak żaden film nie odda atmosfery Kazimierza, Rynku jak i wszystkich tchnących historią miejsc Krakowa. Nasz odpoczynek był jadnak zdecydowanie aktywny, gdyż zarówno w hostelu jak i na ulicach Krakowa tworzyliśmy nasze przedstawienia. Frajda była ogromna!
Autor: p. M. Szczygielska

Podsumowanie konkursu "Cichy bohater"

p. A. Kulma. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

mini-img 18678 maja 2013 r. w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Mińsku Mazowieckim, na uroczystej akademii z okazji  68 rocznicy zakończenia II wojny światowej, odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu ,,Cichy Bohater”. Wzorem lat ubiegłych wielu naszych uczniów wzięło w nim udział. Ich zadaniem było opisanie ,,Rodzinnej lekcji historii”, podczas której dowiedzieli się od rodziców, dziadków i innych osób, faktów związanych z naszą Ojczyzną w okresie II wojny światowej.

Klasa IV B odwiedza wystawę Hasiora

p. M. Dubina. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

100 0214100 0215Dnia 06.05.13r. wybraliśmy się do MDK-u na wystawę ,,Magiczny świat Hasiora”. Artysta używał materiałów, które według niego zawsze coś znaczą. Każdy przedmiot ma swój sens, a złożone według Hasiora  dają aforyzm. Jego  prace wyrażają tęsknotę za wartościami ponadczasowymi dlatego warto je obejrzeć.

Turniej Polonistyczny dla klas szóstych

p. B. Araźna. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

mini-102 4399Dnia 23 kwietnia 2013 roku na sali gimnastycznej nr 1 odbył się Turniej wiedzy i umiejętności polonistycznych dla klas szóstych. Każda klasa przygotowała transparent i wyznaczyła trzech przedstawicieli, którzy wykonywali zadania pisemne. W tym czasie, kiedy „trójki” zmagały się z dyktandem, analizą wiersza i redagowaniem przepisu na wiosenną sałatkę, pozostali uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania.

„NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”

p. B. Araźna. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

mini-102 4380Jak wszyscy wiemy zbliżający się przełom zimy i wiosny to okres wzmożonego wypalania traw. Wiele osób traktuje je jak zabieg pielęgnacyjny i porządkujący teren. Tymczasem bardzo często palenie traw niespodziewanie wymyka się spod kontroli i dochodzi do pożaru upraw, lasów i zabudowań. Od lutego w województwie mazowieckim trwa kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”.

Apel z okazji pierwszego dnia wiosny

p. H. Bartnicka. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

mini-apel321 marca 2013r. w naszej szkole odbył się apel z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY. Wzięły w nim udział dzieci z klas I-III wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły oraz rodzice. Występ przygotowali uczniowie klasy IIa i IIIb pod kierunkiem swoich pań:  Ewy Serafin i Hanny Bartnickiej.

II międzyszkolny konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Eliza Tomkiewicz. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

jd50275511.04.2013 odbył się drugi międzyszkolny konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym na Stankowiżnie. W konkursie brało udział wiele szkół z powiatu mińskiego. Z naszej szkoły startowało trzech solistów i zespół. Po występach wszystkich uczestników czas oczekiwania na werdykt umilił nam smaczny poczęstunek.

Konkurs j. angielskiego klas II i III

p. M. Jałocha. Opublikowano w 2012/2013 Aktualności

kon110 kwietnia 2013 roku sześciu uczniów z klas II i III wzięło udział w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego „MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT” , który był zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie z II klasy zajęli wszystkie czołowe miejsca, z czego jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni.