ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Romana Klaudyny Jutro : Elzbiety Seweryna

pozegnanie

X – jubileuszowy Konkurs Ortograficzny dla Szóstoklasistów za nami!

jp 03Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim  oraz nauczyciele poloniści po raz dziesiąty zaprosili uczniów i nauczycieli z Powiatu Mińskiego do udziału w Konkursie Ortograficznym dla Szóstoklasistów organizowanym pod patronatem Starosty Mińskiego pana Antoniego Jana Tarczyńskiego oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki pana Marcina Jakubowskiego.

W finale tegorocznych zmagań, który odbyły się 7 kwietnia 2017 r., wzięło udział osiemdziesięcioro sześcioro mistrzów ortografii z dwudziestu dwóch szkół z terenu powiatu. Przewodnicząca komisji konkursowej, pani Iwona Krasuska, podyktowała tekst dyktanda opracowany przez panią Alinę Komorowską. Tym razem uczestnicy zmierzyli się z pułapkami „kryjącymi” się we fragmencie zaczerpniętym z powieści J.R.R. Tolkiena  Hobbit, czyli tam i z powrotem.

Ponadto uczniowie musieli się wykazać znajomością zasad pisowni.
Rywalizacja była zacięta, ale komisja w składzie: pani Iwona Krasuska (Gimnazjum w Pustelniku), pani Ewa Pszczółkowska (Gimnazjum Miejskie nr 2 w Mińsku Mazowieckim), pani Alicja Nowicka (Gimnazjum w Jakubowie), pani Zofia Czerwińska-Gągol (Szkoła Podstawowa w Jakubowie), pani Magdalena Piętka (Szkoła Podstawowa w Grzebowilku), pani Katarzyna Malka (Zespół Szkół w Stojadłach),  panie Alina Kulma, Beata Kaczmarska, Iwona Matejczuk, Renata Miszczak, Lidia Kierzkowska, Beata Gąsecka, Beata Araźna  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim) wyłoniła laureatów.

Tym razem na podium stanęli uczniowie naszej Szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Julia Dworecka z klasy VIe,  drugie Maciej Grudziński z klasy VIf, trzecie zaś Mateusz Karpiński z klasy VIc. Komisja przyznała także naszym uczniom dwa wyróżnienia. Zdobyli je: Joanna Wrona z klasy VIb, Adam Faber z klasy VIg.
Serdecznie gratulujemy laureatom znajomości zawiłej, polskiej ortografii i interpunkcji!