ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Romana Klaudyny Jutro : Elzbiety Seweryna

pozegnanie

"Dzień Samorządności" - powitaliśmy wiosnę z SU

ds 01Dnia 21 marca jak co roku władzę w szkole przejęli uczniowie, a symbolem tego stał się klucz do szkoły, który Pan Dyrektor złożył na ręce przedstawicieli SU. Uczniowie z pomocą p. K. Abramowskiej, p. A. Mizgier i p. L. Kierzkowskiej zorganizowali apel podczas, którego rozstrzygnięto wiosenne konkursy, a uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty.


Apel rozpoczął się od występu tanecznego Natalki Świerzewskiej i Wiktorii Chorążewicz. Następnie widzowie obejrzeli pokazy laureatek szkolnego konkursu „Mam Talent”. Julka Pachnik z klasy, V a zaprezentowała pokaz gimnastyczny do piosenki „Mam tę moc”, Patrycja Napierała z kl. VI h zaśpiewała piosenkę „Tyle słońca w całym mieście”, a Natasza Gągol , Gabrysia Reda i Zosia Szubert z klasy IV a, zaprezentowały pokaz gimnastyczno-taneczny do piosenki „Dance”.

 

Jak co roku podczas apelu wręczono dyplomy i nagrody dla Osobowości Roku w takich kategoriach jak „Dżentelmen Roku”, „Śpioch Roku”, czy „Srebrne Usta”. Gabrysia Reda i Natasza Gągol swoim występem uświetniły apel po raz kolejny, ponieważ jako zwyciężczynie szkolnych eliminacji do Festiwalu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej zaśpiewały swój zwycięski utwór „Diamonds”. Jako, że w naszej szkole nie brak talentów kolejnymi występującymi artystami byli chłopcy z grupy wokalnej „Między nami” prowadzonej przez p. A. Senktas, którzy zaśpiewali piosenkę kabaretową „Zabierzcie mi gitarę” oraz cheerleaderki pod opieką p. P. Pasztora. Na koniec klasy VI a i VI h ze  wsparciem wszystkich uczniów naszej szkoły odśpiewały hit „Przez tę matmę, przyrodę, historię”, którym zdobyli serca swoich rówieśników podczas apelu na zakończenie I semestru.