ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Czytam sobie - konkurs

czs 0211 maja odbyła się główna część konkursowa 3. edycji akcji czytelniczej dla pierwszoklasistów „Czytam sobie”. Trzyosobowe drużyny z klas 1A i 1B walczyły o zwycięstwo. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tytułów książek z serii „Czytam sobie” oraz poziomów ich trudności, wiedzą na temat bohaterów i wątków, umiejętnością głoskowania, sylabizowania, a także rozpoznawania ilustracji i cytatów. Rozgrywka była niezwykle emocjonująca.

Pierwszoklasiści nie zawiedli i wykazali się bardzo wysokim poziomem przygotowania. Niech świadczy o tym chociażby fakt, że runda podstawowych pytań nie wyłoniła zwycięzcy. O ostatecznym wyniku zadecydowała dogrywka, w której lepsza okazała się klasa 1A. Należy jednak podkreślić, że oba zespoły świetnie poradziły sobie z bardzo trudnym zadaniem opanowania ponad trzydziestu książeczek, dlatego już w dniu konkursu w dowód uznania otrzymały zakładki do książek, tematycznie związane z akcją. Dyrekcja szkoły z radością przyglądała się czytelniczym zmaganiom pierwszoklasistów i była pełna podziwu dla wiedzy młodych czytelników. Konkursowiczów świetnie dopingowali ich klasowi koledzy i koleżanki oraz uczniowie klasy 4A.
Wszystkim konkursowiczom dziękujemy za wspaniałą rozgrywkę, a zwycięzcom gratulujemy. Już wkrótce podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród.