ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marii Cezarego Jutro : Rozy Apolinarego

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Program SKS

sks 02Nasza szkoła realizuje  Program „Szkolny Klub Sportowy”, którego inicjatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Program ten jest skierowany do uczniów szkoły bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.


W ramach programu są realizowane zajęcia sportowe w wymiarze dwóch godzin 60 minutowych w tygodniu. W szkole zorganizowane są dwie grupy. Jedna dla dziewcząt, druga dla chłopców. Zajęcia w grupie dziewcząt prowadzi pani Beata Szymkowiak w poniedziałek w godz. 7.50- 8.50 i w czwartek w godz. 16.30- 17.30. W grupie chłopców zajęcia odbywają się z panem Dariuszem Kawką w poniedziałek w godz.14.50- 15.50 i w piątek w godz. 9.40- 10.40. W programie zajęć są gry i zabawy ruchowe kształtujące szybkość, zwinność, wytrzymałość, skoczność. Uczniowie uczą się gry w piłkę ręczną, nożną, koszykówkę, piłkę siatkową, unihokej, ringo i badminton. Dziewczęta poznają ćwiczenia gimnastyczne.