ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

VIG nocą w szkole

6g 04Piątek, 19 maja 2017 r. był wyjątkowym dniem dla  uczniów  klasy VIg, ponieważ wzięliśmy udział w ekscytującym wydarzeniu, jakim było nocowanie w szkole. Atrakcji podczas tej nocy było co nie miara!

Punktualnie o 19, stawiliśmy się z bagażami przed wychowawczynią panią Katarzyną Szubińską i po rozlokowaniu  w sali gimnastycznej, udaliśmy się przed szkołę, gdzie na śmiałków czekali  członkowie   klubu motocyklowego.   Tata naszej koleżanki     pan Piotr   Kołak  zorganizował  nam niezapomnianą przejażdżkę motocyklami po ulicach miasta i okolic. Na ostudzenie emocji  czekało nas spotkanie z ekipą Ochotniczej Straży Pożarnej  naszego miasta.
Największe zainteresowanie wzbudziły węże gaśnicze oraz sposób ich wykorzystania w akcji. Niczym na filmie sensacyjnym mieliśmy okazję ( choć bez użycia wody) wypróbować ich działanie. Okazało się, że jest to naprawdę ciężki sprzęt ,wymagający użycia sporej siły.  Dużą atrakcję stanowiły możliwość zwiedzenia wnętrza wozu strażackiego oraz przymierzenia ekwipunku strażaka- kombinezonu, hełmu i aparatu powietrznego.
Po zjedzeniu pysznej pizzy, kiedy zrobiło się już ciemno, rozpoczęliśmy emocjonującą zabawę w podchody. Z determinacją i pasją Sherlocka Holmesa wykorzystaliśmy swoje detektywistyczne umiejętności, tropiąc uciekających kolegów. Niestrudzenie wykonywaliśmy  też wszystkie zadania ,na jakie natrafiliśmy w odnalezionych  kopertach.  Łatwo nie było, ale w końcu się odnaleźliśmy!
Lekko zmęczeni, ale nadal podekscytowani wróciliśmy do szkoły. Mimo późnej godziny nikomu nie chciało się spać. Rozmowy i śmiechy nie cichły prawie do rana.
To była niezapomniana noc, czekamy na następną.