ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Wizyta 1a w Straży Pożarnej

straz 0124 maja klasa IA zwiedziła siedzibę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Strażacy serdecznie przywitali naszą grupę. Oprowadzili nas po swojej jednostce. Zaprowadzili do pokoju, w którym Dyżurny Strażak odbiera zgłoszenia o pożarach czy wypadkach. Zaprezentowali  nam pojazdy oraz specjalistyczny sprzęt, którym posługują się podczas codziennej pracy.

Usłyszeliśmy dźwięk alarmu wzywającego strażaków do pożaru i zobaczyliśmy szybki zjazd po strażackiej rurze. Dzieci dowiedziały się czym oprócz gaszenia pożarów zajmują się strażacy, w jakich sytuacjach i w jaki sposób należy wzywać Straż Pożarną. Utrwaliły ważne numery telefonów: 998 i 112. Niektórzy mogli przymierzyć ubranie strażaka oraz hełm. Z pomocą pracowników straży przećwiczyliśmy umiejętność lania wody ze strażackiego węża.