ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Pływanie - Mistrzostwa Miasta

plyw 02plyw 03Dnia 25 kwietnia 2017 r. Aquapark w Mińsku Maz. był gospodarzem VII Mistrzostw Miasta Szkół Podstawowych  w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym o Puchar Przechodni Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zawody były podsumowaniem cyklicznych zajęć nieodpłatnej nauki pływania w klasach czwartych, realizowanych w ramach zajęć wychowania fizycznego przez okres jednego roku.
W zawodach wzięły udział reprezentacje klas czwartych szkół podstawowych. Drużynę stanowiło 10 dziewcząt i 10 chłopców. Pierwsza część zawodów polegała na przepłynięciu przez każdego zawodnika 25 m stylem dowolnym. W tej kategorii uczeń naszej szkoły Witold Biardzki- klasa IV d, zdobył złoty medal. W drugiej części zawodów pływacy: 5 dziewcząt  i 5 chłopców startowali w sztafetach 10x25 m. W klasyfikacji Sztafet reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce.
Skład drużyny: N. Gągol, W. Jońska, M. Kulma, G. Reda, A. Dźwigała, S. Piętka, P. Araźny, M. Jóźwiak, J. Krakowiak, A. Powierża, B. Olszak- wszyscy uczniowie klasa IV a, J. Sękowska, Z. Kulisz, W. Kowalewska i O. Cholewiński- kl. IV b, W. Bardzki, A. Staska, G. Jakubowska, E. Gałązka- kl. IV d oraz K. Wojtaczka z kl. IV c.
Umiejętności zdobyte na lekcjach pływania przynoszą uczniom już pierwsze sukcesy. Przed nimi wakacje i kolejne przygody z wodą oraz satysfakcja, że lekcje z pływania zostały dobrze odrobione.

plyw 01