Dzisiaj : Jana Danuty Jutro : Lucji Wilhelma

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Uroczystą Msze Św. z okazji zakończenia roku szkolnego w piątek 23.06.17 roku o godz. 8.00 w parafii Narodzenia N.M.P.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
w Mińsku Mazowieckim

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone

29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM… po raz drugi

czytam 04Premiera przedsięwzięcia miała miejsce 10 czerwca 2016 roku, a jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole. „Jak nie czytam, jak czytam” to akcja ustanawiająca rekord czytania książek w jednym momencie w całej Polsce. Jej głównym celem jest promowanie książek wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników. W ubiegłym roku w akcję zaangażowało się prawie dwa tysiące instytucji, były to głównie szkoły oraz biblioteki publiczne i pedagogiczne wspierane niekiedy przez policję, straż miejską i straż pożarną.

Wspólnie ustanowiliśmy rekord Polski. W całym kraju w tym samym czasie książki czytało 432 608 osób.
Tak naprawdę rekord był tylko pretekstem. Chodziło o to, by sobie poczytać… dla rozrywki, we wspólnym gronie, z uśmiechem na twarzy. Społeczność naszej szkoły postanowiła ponownie zaangażować się w przedsięwzięcie. W dniu 2 czerwca zgromadziliśmy się na boisku i punktualnie o godzinie dziesiątej rozpoczęliśmy czytanie. Wśród przyniesionych książek znalazły się powieści, baśnie, komiksy… wszystkie przykuły uwagę czytelników. Doskonałym miejscem do pochłaniania stronic okazał się również pobliski plac zabaw. Wspólnej lekturze oddały się 404 osoby i ta liczba zostanie dopisana do ogólnej sumy osób czytających w tym samym czasie w całej Polsce.
Czekając na podsumowanie tegorocznych osiągnięć zachęcamy gorąco do wakacyjnej lektury i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.