ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Tydzień Czytania Dzieciom

tyd 01Od 3 do 10 czerwca obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem odbywał się on pod hasłem „Czytanie zbliża”. Była to świetna okazja do promowania zbiorów biblioteki i  zachęcania do czytania.

Tym razem zaproponowaliśmy naszym najmłodszym czytelnikom warsztaty czytelnicze związane z serią książek Jørna Liera Horsta „Biuro Detektywistyczne nr 2”. Pozyskane od Wydawnictwa Media Rodzina materiały zmodyfikowaliśmy i dostosowaliśmy do naszych potrzeb oraz wprowadziliśmy własne pomysły. Przez dwie godziny zapoznawaliśmy młodych czytelników z literaturą detektywistyczną łącząc to z zabawą w detektywów. Uczniowie ćwicząc swoje zmysły i umiejętność rozszyfrowywania wiadomości mieli okazję sprawdzić, czy mają predyspozycje do tego zawodu. Warsztaty były bardzo udane. Zrealizowaliśmy je w klasach 2A, 2B i 2G. Mogli w nich uczestniczyć nauczyciele nauczania początkowego oraz rodzice, ponieważ część z nich odbyła się w ramach zajęć otwartych.