ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Tydzień Czytania Dzieciom

tyd 01Od 3 do 10 czerwca obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem odbywał się on pod hasłem „Czytanie zbliża”. Była to świetna okazja do promowania zbiorów biblioteki i  zachęcania do czytania.

Tym razem zaproponowaliśmy naszym najmłodszym czytelnikom warsztaty czytelnicze związane z serią książek Jørna Liera Horsta „Biuro Detektywistyczne nr 2”. Pozyskane od Wydawnictwa Media Rodzina materiały zmodyfikowaliśmy i dostosowaliśmy do naszych potrzeb oraz wprowadziliśmy własne pomysły. Przez dwie godziny zapoznawaliśmy młodych czytelników z literaturą detektywistyczną łącząc to z zabawą w detektywów. Uczniowie ćwicząc swoje zmysły i umiejętność rozszyfrowywania wiadomości mieli okazję sprawdzić, czy mają predyspozycje do tego zawodu. Warsztaty były bardzo udane. Zrealizowaliśmy je w klasach 2A, 2B i 2G. Mogli w nich uczestniczyć nauczyciele nauczania początkowego oraz rodzice, ponieważ część z nich odbyła się w ramach zajęć otwartych.