Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Cudze chwalicie, swego nie znacie

2a2fW roku szkolnym 2016/2017 został zrealizowany autorski program koła czytelniczego „Cudze chwalicie, swego nie znacie” przeznaczony dla uczniów klas drugich. Głównym jego celem było zapoznanie dzieci z sylwetkami i twórczością klasyków polskiej literatury dla dzieci oraz dorobkiem współczesnych pisarzy. Program realizowali uczniowie klas 2A i 2F.

Najlepsze efekty przynosi nauka połączona z zabawą, dlatego oprócz słuchania, głośnego czytania czy oglądania młodzi czytelnicy rozwiązywali krzyżówki, quizy, zagadki, ćwiczyli pamięć, spostrzegawczość, wykazywali się kreatywnością, tworzyli prace plastyczne, układali historyjki obrazkowe, brali udział w zabawach słowno-ruchowych oraz uczyli się pracować w grupie. Realizowany program w dużej mierze opierał się więc na aktywnych formach pracy wyzwalających ciekawość, inicjatywę, twórczość oraz dostarczających pozytywnych doświadczeń.
W końcowej fazie realizacji programu przeprowadzono szereg zadań sprawdzających zakres opanowanego materiału. Była to okazja do świetnej zabawy oraz utrwalenia zdobytej wiedzy. Ponadto uczniowie wykonali wspólne prace plastyczne.