ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Turniejowe zmagania

Tradycją naszej szkoły stało się, że wiosną wszystkie klasy szóste gromadzą się na sali gimnastycznej, aby spróbować swoich sił w Turnieju wiedzy i umiejętności polonistycznych. W tym roku szkolnym konkurs odbył się 14 czerwca  2017 roku. Była to już trzynasta edycja Turnieju, w którym mogliśmy zobaczyć zmagania młodych polonistów.

Spotkanie tradycyjnie zainaugurowali pan dyrektor Sławomir Domański oraz pani wicedyrektor Marzena Popławska. Trzyosobowe reprezentacje każdej klasy kolejno rozwiązały zadania przygotowane przez panią Iwonę Matejczuk i panią Renatę Miszczak. Zawodnicy musieli udowodnić, że potrafią czytać ze zrozumieniem, znają polską ortografię, interpunkcję i frazeologię oraz potrafią bezbłędnie zredagować instrukcję obsługi żelazka parowego. Pozostali członkowie poszczególnych klas również nie siedzieli bezczynnie. W czasie gdy trzyosobowe drużyny ciężko pracowały, zmagając się z zadaniami turniejowymi, wspierali swoich reprezentantów i odpowiadali na wylosowane wcześniej pytania, które przygotowała pani Beata Araźna.
Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli uczniowie klasy VI c, drugie miejsce przypadło uczniom klasy VI f, trzecie zaś VI b. Zawodnicy otrzymali z rąk pana dyrektora pani wicedyrektor nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy umiejętności i wiedzy!