ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Turniejowe zmagania

Tradycją naszej szkoły stało się, że wiosną wszystkie klasy szóste gromadzą się na sali gimnastycznej, aby spróbować swoich sił w Turnieju wiedzy i umiejętności polonistycznych. W tym roku szkolnym konkurs odbył się 14 czerwca  2017 roku. Była to już trzynasta edycja Turnieju, w którym mogliśmy zobaczyć zmagania młodych polonistów.

Spotkanie tradycyjnie zainaugurowali pan dyrektor Sławomir Domański oraz pani wicedyrektor Marzena Popławska. Trzyosobowe reprezentacje każdej klasy kolejno rozwiązały zadania przygotowane przez panią Iwonę Matejczuk i panią Renatę Miszczak. Zawodnicy musieli udowodnić, że potrafią czytać ze zrozumieniem, znają polską ortografię, interpunkcję i frazeologię oraz potrafią bezbłędnie zredagować instrukcję obsługi żelazka parowego. Pozostali członkowie poszczególnych klas również nie siedzieli bezczynnie. W czasie gdy trzyosobowe drużyny ciężko pracowały, zmagając się z zadaniami turniejowymi, wspierali swoich reprezentantów i odpowiadali na wylosowane wcześniej pytania, które przygotowała pani Beata Araźna.
Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli uczniowie klasy VI c, drugie miejsce przypadło uczniom klasy VI f, trzecie zaś VI b. Zawodnicy otrzymali z rąk pana dyrektora pani wicedyrektor nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy umiejętności i wiedzy!