ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Wakacje nadeszły

wakacje 01W czwartek 22 czerwca odbył się apel podsumowujący roczną pracę uczniów klas młodszych. Takie spotkanie weszło już na stałe do tradycji naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się hymnem naszego kraju (akompaniament p. Aneta Senktas) oraz wierszem o naszej ojczyźnie. Potem w świetle fleszy aparatów fotograficznych oraz kamer uczniowie prezentowali wiersze o lecie, które już właśnie nadeszło. Dyrektor szkoły Sławomir Domański przekonywał uczniów, że zasłużyli na wakacje, przypominał, by były bezpieczne i  dziękował za bardzo dobrą naukę oraz wzorowe zachowanie.

Za solidna pracę oraz stuprocentową frekwencję dziękowały także dyrektorki Barbara Reczek oraz Marzena Popławska. Uczniów nagrodzonych oraz tych z dyplomami konkursowymi było wielu, toteż z wielkim wytchnieniem przyjmowano występy artystyczne, którymi przeplatano uroczystość. O zabawach wakacyjnych śpiewali uczniowie klasy II d, podopieczni Małgorzaty Łubowskiej.

Kolorowo ubrana mini grupa teatralna klasy I b przybliżyła zebranym moc czarodziejskich zabaw wakacyjnych. Namawiała nawet, wzorem Juliana Tuwima, do „skosztowania” obłoczków płynących- zapewne malinowych bądź waniliowych. Pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Szczygielskiej- Kluski przedstawili czekoladowe melodie, zatańczyli „rock and rolla”, a nawet (wspólnie z wychowawczynią) namawiali do uprawiania sportów. Nie dziwi więc, że właśnie oryginalnych harców oraz skoków podczas tych wystąpień było najwięcej.