ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Wakacje nadeszły

wakacje 01W czwartek 22 czerwca odbył się apel podsumowujący roczną pracę uczniów klas młodszych. Takie spotkanie weszło już na stałe do tradycji naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się hymnem naszego kraju (akompaniament p. Aneta Senktas) oraz wierszem o naszej ojczyźnie. Potem w świetle fleszy aparatów fotograficznych oraz kamer uczniowie prezentowali wiersze o lecie, które już właśnie nadeszło. Dyrektor szkoły Sławomir Domański przekonywał uczniów, że zasłużyli na wakacje, przypominał, by były bezpieczne i  dziękował za bardzo dobrą naukę oraz wzorowe zachowanie.

Za solidna pracę oraz stuprocentową frekwencję dziękowały także dyrektorki Barbara Reczek oraz Marzena Popławska. Uczniów nagrodzonych oraz tych z dyplomami konkursowymi było wielu, toteż z wielkim wytchnieniem przyjmowano występy artystyczne, którymi przeplatano uroczystość. O zabawach wakacyjnych śpiewali uczniowie klasy II d, podopieczni Małgorzaty Łubowskiej.

Kolorowo ubrana mini grupa teatralna klasy I b przybliżyła zebranym moc czarodziejskich zabaw wakacyjnych. Namawiała nawet, wzorem Juliana Tuwima, do „skosztowania” obłoczków płynących- zapewne malinowych bądź waniliowych. Pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Szczygielskiej- Kluski przedstawili czekoladowe melodie, zatańczyli „rock and rolla”, a nawet (wspólnie z wychowawczynią) namawiali do uprawiania sportów. Nie dziwi więc, że właśnie oryginalnych harców oraz skoków podczas tych wystąpień było najwięcej.