ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Sprzątanie świata 2017

 Sprzątanie świata 2017

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

 

        Pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce” odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata– Polska”, którą, jak co roku, koordynowała i organizowała Fundacja Nasza Ziemia. Ta społeczna kampania ekologiczna odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września, w Polsce miała miejsce już po raz dwudziesty czwarty.
Wzorem ubiegłych lat także uczniowie klas I- VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki licznie przyłączyli się do tej akcji.
        16 września 2017 roku o godzinie 9.00 uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i panią wicedyrektor – Barbarą Reczek zebrali się na boisku szkolnym. Zarówno pogoda, jak i frekwencja dopisały, więc wszyscy w dobrych humorach z niecierpliwością czekali na kilka słów, które miała skierować do uczestników pani Reczek. Na początku spotkania podziękowała za przybycie i przedstawiła ogólny cel akcji. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas odebrali rękawiczki i worki na śmieci. Około godziny 9.15 wszyscy, podzieleni na grupy, ruszyli w kierunku wyznaczonych do sprzątania miejsc.
Klasy pierwsze wraz z wychowawcami i rodzicami sprzątały teren wokół „Dąbrówki”. Klasy drugie, trzecie i czwarte porządkowały śmieci pozostawione przez mieszkańców miasta i bywalców parku miejskiego (różnego typu i wielkości). Piątoklasiści, szóstoklasiści i siódmoklasiści uprzątali teren w okolicy lasku przy ulicy Łupińskiego 17 i dalej wzdłuż ścieżki rowerowej przy ulicy Warszawskiej.
Około godziny 10.30 poszczególne grupy zaczęły kończyć sprzątanie. Zmęczeni, ale zadowoleni ze swojej pracy, uczestnicy akcji grupami wracali do Szkoły. Tam na wszystkich czekała już tradycyjnie pyszna grochówka.
        W sumie w tegorocznej akcji „Sprzątania świata” uczestniczyło 250 uczniów, których wspierali rodzice i nauczyciele. Najliczniejsza okazała się grupa czwartoklasistów – 62 osoby. Zebranych zostało prawie 70 worków śmieci, czyli prawie 20 mniej niż rok temu. Mamy nadzieję, że taka lekcja ekologii przyniesie rezultaty i za rok tych worków będzie jeszcze mniej.