ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Romana Klaudyny Jutro : Elzbiety Seweryna

pozegnanie

Pamiętają o bohaterach

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pam1pam2Uczniowie klasy II c co roku pamiętają o  bohaterach. W połowie września, przy pomniku Szarych Szeregów wraz z wychowawczynią uczcili rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Tym razem poznali bliżej historię Janka Paruzela- łącznika sztabu komendy Szarych Szeregów.

Ale draka! Dzień Chłopaka!

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

abDnia 30 września wszyscy chłopcy obchodzą swoje święto. Uczniowie klasy IV A również uczcili ten dzień. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i zaśpiewały tradycyjne "Sto lat". Panowie otrzymali także słodkie upominki. Dziewczynki przygotowały też gry i konkursy dla swoich kolegów.

Mało nas do pieczenia chleba

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pch 01Pełne radości piosenki o pracy ludzkiej i o chlebie, zbieraną od pokoleń muzykę przodków, barwne stroje oraz splecione kłosem, jarzębiną, wrzosem i wiatrem  wianki, tańce czy korowody z przytupem, także swój pomysł na młodość zwieźli 11 września, niczym dorodny dożynkowy wieniec, uczestnicy XII Festiwalu Chleba.

Sprzątanie świata

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

sprzCo roku nasza szkoła uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”, której celem jest  promowanie szacunku do przyrody oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jak co roku tę ogólnopolską akcję ekologiczną wsparli uczniowie klasy IV A. W tym roku klasę reprezentowali: Ada Karpińska, Zosia Szubert, Kuba Krakowiak, Wiktor Skarżyński, Paweł Jackiewicz, Mateusz Jóźwiak, Sebastian Płochocki, Klaudia Szostak, Karolina Kudlak, Gabrysia Reda i Magda Kulma. Uczniowie naszej klasy uzbierali w parku miejskim dwa worki śmieci. Po powrocie do szkoły ich trud został nagrodzony pyszną grochówką.

Dzień Chłopców w klasie 5b

Joanna Grabarczyk, zdjęcie: Magdalena Rogucka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dchWszystkie dziewczynki wraz z wych. M.Dubiną zaprosiły naszych super  chłopców na obchody ich święta. Przygotowałyśmy: kalambury, zagadki, konkursy i zabawy. Nasi koledzy  otrzymali świetne krawaty. Na pewno przydadzą się na zabawy w szkole. Mamy nadzieję ,że nasza niespodzianka im się spodobała.


Powitanie nowego roku

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pr 01Radośnie witano  w naszej szkole nowy rok szkolny. Uroczystość tradycyjnie już połączono ze ślubowaniem dwóch klas pierwszych.
Pierwszaków, uczniów, grono pedagogiczne, licznych gości oraz rodziców przywitał dyrektor Sławomir Domański. Przypominał jak piękną placówką jest miejsce, do którego przyszli i zachęcał do korzystania z wszelkich propozycji, niegdyś Dobrawy, a od 1 września Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.

Sprzątanie świata 2016

p. B. Araźna, foto p. M. Reda włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!sprz1
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Pod hasłem „ Podaj dalej... drugie życie odpadów ” odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata– Polska”, którą, jak co roku, koordynowała i organizowała Fundacja Nasza Ziemia. Ta społeczna kampania ekologiczna odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września, w Polsce miała miejsce już po raz dwudziesty trzeci.