ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Romana Klaudyny Jutro : Elzbiety Seweryna

pozegnanie

Bajkowy Mikołaj w klasie Ia

p. T. Romaszuk, p. H. Bartnicka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

1a 036 grudnia uczniowie klasy I a spędzili atrakcyjne mikołajki. Zaproszeni przez rodziców, spędzili wspaniałe chwile w sali zabaw CAFE BAJKA. Świetna zabawa, czyli zjeżdżalnie, skoki w kulkach, żołnierzyki i wspinanie po linach, okazała się niezwykle udanym prezentem od rodziców. Dwie godziny minęły szybko ale mikołajkowe niespodzianki się nie skończyły.

Konkurs poświęcony Życiu i Pracy Mikołaja Kopernika

Arkadiusz Pomierny włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIII edycji Wojewódzkich Konkursów poświęconych Życiu i Pracy Mikołaja Kopernika. W tym roku szkolnym są następujące konkursy:

1. Konkurs Wiedzy o Życiu i Pracy Mikołaja Kopernika oraz znajomości
zagadnień z dziedziny astronomii.

2. Konkurs literacki - KARTKA Z DZIENNIKA MIKOŁAJA KOPERNIKA

3. Konkurs plastyczny – praca plastyczna pt. „Scena z życia Mikołaja Kopernika”

Uczniowie mogą przystąpić do jednego lub kilku proponowanych zadań konkursowych. Na zwycięzców czekają nagrody. Gala laureatów oraz Konkurs Wiedzy odbędą się 10 lutego 2016 roku o 10:30 podczas obchodów Święta Patrona naszej szkoły.

Do pobrania załączniki do konkursów (konkurs.rar)

Konkurs na kartę

Arkadiusz Pomierny włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kp

Zapraszamy do udziału w konkursie na kartę świąteczną dla królowej Elżbiety II. Karty z życzeniami w języku angielskim prosimy składać do sali 208 do 20 grudnia 2016r.

Klasa IV A obchodzi Narodowe Święto Niepodległości

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

sn1W tym roku uczniowie klasy IV a w wyjątkowy sposób obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Dnia 10 listopada udaliśmy się całą klasą pod miński Pomnik Niepodległości, gdzie przypomnieliśmy sobie trudną historię Polski i drogę Polaków  do odzyskania niepodległości. Ponadto z inicjatywy naszego kolegi Maćka Radomińskiego, wzięliśmy udział w akcji „Mamy Niepodległą!” i wysłaliśmy okolicznościowe kartki do burmistrza i pracowników Urzędu Miasta.

Poznaliśmy tajemnice „Czterech Żywiołów”

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

4adDnia 26.10.2016r. uczniowie klas IV a i IV d wzięli udział w wycieczce do interaktywnego kina Cinema Park w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w programie „Cztery Żywioły” w sześciu interaktywnych salach. W sali 3D, sali ruchu, sali muzyki, sali wyobraźni i sali inspiracji poznali potężną moc  wiatru, wody, ziemi i ognia. Na koniec w sali interaktywnej uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu geologii, geografii, klimatu i pogody, a Ci, którzy najlepiej rozwiązali quiz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Góra Grosza

p. B. Araźna włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

gg 02Akcja  „Góra Grosza” już na stale wpisała się  w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Jesteśmy jedną z  ponad 11 000 placówek oświatowych z całej Polski, które zbierają fundusze na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dzięki zebranym środkom Towarzystwo NASZ DOM realizacje formy pomocy małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny.

Andrzejki w klasie II c

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

2c 0429 listopada uczniowie klasy IIc zorganizowali andrzejki klasowe. W tym przedsięwzięciu z dużym zaangażowaniem przyszli Im uczniowie klasy Vb. Wiktoria Powałka wypożyczyła lekturę „Franklin i święto duchów”, którą następnie młodszym kolegom i koleżankom przeczytała. Przygotowała także wesołe kwietne wróżby, które przewidywały szczęście oraz bogactwo.

Czytam, bo lubię

p. K. Abramowski włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

W poniedziałek 28 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje I Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Czytam, bo lubię”. Oprócz popularyzacji czytelnictwa wśród młodzieży i rozbudzania zamiłowania do literatury, głównym celem konkursu było sprawdzenie stopnia znajomości treści książki Pawła Beręsewicza „Ciumkowie w szkocką kratę”. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie uczniów klas IV-VI w naszej szkole. Ogółem do eliminacji przystąpiło 21 osób, które rozwiązywały test dotyczący lektury. Po sprawdzeniu prac, jury ogłosiło następujące wyniki:

Piernikowe szaleństwo

p. H. Bartnicka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

piernik 0630 listopada, sala 129, na kilka godzin zamieniła się w istną pracownię cukierniczą. Uczniowie klasy Ia wzięli udział w warsztatach pieczenia pierników i kruchych ciasteczek, inaugurując w ten sposób przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci pracowały w kilku grupach kierowanych przez mamy.

Andrzejki w 1a

p. H. Bartnicka, foto: Aneta Grabarczyk, Aneta Zychowicz włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

and 02Hokus- pokus, czary- mary, aby wróżby się spełniły, złóżmy dary” -  to zaklęcie towarzyszyło uczniom kl. Ia podczas całego andrzejkowego spotkania. W czasie  magicznego, andrzejkowego wieczoru  udało się „uchylić wrota do nieznanej przyszłości”. Pierwszaki dowiedziały się, kto wkrótce zostanie ich  przyjacielem oraz jaki zawód będą wykonywać, gdy dorosną.

Dzień Pluszowego Misia

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Dzień Pluszowego Misia

mis 06Pluszowy Miś- przyjaciel wszystkich dzieci świętował 25 listopada swoje urodziny. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Moment ten miał przypominać wydarzenia z 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosvelt uratował podczas polowania małego niedźwiadka.

Zwierzyniec u sześciolatków

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

zwierz 0121 listopada uczniowie klasy II c, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zaprezentowali sześciolatkom humorystyczne wiersze o zwierzętach i zaprosili maluchów do pełnego poezji zoo. Słowami znanych polskich autorów przybliżali zwierzęta i ich perypetie.

Kotyliony dla burmistrza miasta

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

spot 01W środę 9 listopada Urząd Miasta oraz burmistrza Marcina Jakubowskiego odwiedziła grupa uczniów z klasy II c naszej szkoły. Okazją do odwiedzin było zbliżające się Święto Niepodległości i chęć obdarowania kotylionem.

Wycieczka 5b do Jednostki Wojskowej

Nikola Dąbrowska kl.5b zdjęcie, Magdalena Rogucka kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

5bDnia 21 XI2016r.odbyliśmy dzięki Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Roguckim wycieczkę na lotnisko wojskowe . Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc ,które na co dzień   nie są dostępne dla wszystkich. Zapoznaliśmy się z infrastrukturą lotniska: byliśmy w hangarze gdzie pan Andrzej opowiedział nam o samolotach wojskowych,w spadochroniarni siedzieliśmy w fotelu do katapulty, wieży meteo, u sokolnika oraz w Izbie pamięci-była to dla nas prawdziwa lekcja historii. Dziękujemy.

Andrzejki w 5b

tekst J.Grabarczyk kl.5b zdjęcia M.Pietrzak kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

an1an221 XI 2016r. odbył się w naszej klasie wieczór wróżb andrzejkowych, które przygotowały nasze koleżanki i koledzy-Kasia, Weronika, Zuzia, Maja i Krzyś. Każdy mógł dowiedzieć się , co czeka go w przyszłości-oczywiście wszystkie wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Była super zabawa, ponieważ bardzo miło i  wesoło mogliśmy spędzić ten czas razem.

Piotruś Pan

p. M. Szczygielska-Kluska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pp 0112 listopada w ramach działalności naszego kółka teatralnego wybraliśmy się do  teatru Studio Buffo na musical pt. „Piotruś Pan”. Historia chłopca, który nie chciał dorosnąć opisana w powieści Jamesa Matthew Barrie jest znana zarówno dzieciom jak i dorosłym. Libretto i słowa piosenek do polskiego przedstawienia napisał w 2000 roku Jeremi Przybora.

Początek roku już dawno za nami…

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Czas przygotowania do I ETAPU KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO również.
Nie było łatwo…
9 listopada spośród 30 uczestników 3 osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego. To wielki sukces tych uczniów. Należą do nich Filip Zalewski z kl. VI g, Joanna Wrona z VIb oraz Jakub Sterczewski z kl. VI e. Tuż za nimi w klasyfikacji znaleźli się Angelika Balasińska z VI c i Jakub Kluczek z VI e. Warto było czekać. Serdecznie gratulujemy.
Przed nimi przygotowania do następnego etapu. Trzymamy kciuki.

Lekcja historii

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

hej 17Powstanie Warszawskie jest jednym z najważniejszych i jednym z najtragiczniejszych wydarzeń przeszłości Polski z okresu II wojny  Światowej mówili podczas widowiska Hej chłopcy bagnet na broń! uczniowie naszej szkoły. Uroczystość odbyła się 26 października 2016r.
Uczniowie przypomnieli zebranym tragiczny rozdział historii naszego kraju i świadectwo ogromnego męstwa Polaków. Przekonywali, że z tych źródeł płynie godność i poczucie dumy. Zachęcali, by do tych doświadczeń się odwoływać i szukać swojego Westerplatte. Ubrani w skromne ubrania i mundury uczniowie, mieli na rękawach biało- czerwone opaski. Podobne opaski w 1944 roku zastępowały powstańcom mundury. Wielu z nich zginęło, wielu odniosło rany, a ta mała opaska stała się pamiątką ich ofiary. Jak dbać o te wywalczoną wolność i jak pojmować ideę patriotyzmu mówił, przybliżając czas II wojny światowej, dyrektor Sławomir Domański. Dziękował wszystkim za tę niezwykłą lekcję historii.