ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Okaż kulturę i chroń naturę

Katarzyna Wąsowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

konkurs

KONKURS EKOLOGICZNY

Mikołaj Jarzyna z klasy VII f zdobył wyróżnienie w 17 edycji konkursu ekologicznego, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim.

Tegoroczny temat konkursu brzmi „Okaż kulturę i chroń naturę”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 5 grudnia w ZS nr 2 im, Marii
Skłodowskiej – Curie.

Gratulujemy!

Konkurs plastyczny "Aniołek na choinkę"

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

Beztytuu

„ANIOŁEK NA CHOINKĘ"Beztytuu
 

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ


     Tradycyjna choinka bożonarodzeniowa ma swój niezaprzeczalny urok. Mało kto zdaje sobie sprawę z symbolicznego znaczenia gwiazdy, dzwonków, aniołków czy samego drzewka. Tegoroczny  świąteczny  konkurs ma zachęcić dzieci do samodzielnego wykonania choinkowego aniołka, będącego opiekunem domu i jego mieszkańców. Konkurs  nawiązuje do tradycji zdobienia drzewek świątecznych. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Dzień Papieski

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

23 października uczniowie z klasy VII B pod opieką pań katechetek przygotowali apel, podczas którego przybliżyli postać św. Jana Pawła II.
Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Papieskiego było „Idźmy naprzód z nadzieją”. Również nadziei dotyczyła inscenizacja, którą przedstawili uczniowie. Przypomnieli swoim kolegom i koleżankom, że  św. Jan Paweł II był człowiekiem nadziei

Autor: Maria Zagórska

Wycieczka do lasu - kl 2a

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

kkk 20 października, w blasku słonecznych promieni, klasa 2a wybrała się
na pieszą wycieczkę do lasu.
Celem wyprawy było poznanie środowiska leśnego, rozbudzenie zainteresowań jego pięknem i bogactwem oraz rozumienie potrzeby ochrony przyrody.
Uczniowie podczas wycieczki przypomnieli sobie i utrwalili zasady właściwego zachowania w lesie.

Za pomocą kompasu oraz na podstawie naturalnych elementów przyrody, określali główne kierunki świata. Rozpoznawali i nazywali napotkane podczas spaceru
drzewa. Zapoznali się z budową grzybów. W grupach kalkowali korę
drzew. Z wykorzystaniem lupy prowadzili obserwacje małych organizmów leśnych. Swoje uwagi i spostrzeżenia notowali w zeszycie.

EBU u przedszkolaków

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

1
EBU u przedszkolaków


To już kolejna edycja warsztatów językowych z wolontariuszami fundacji „Ebu”. W tym roku szkolnym uczniowie wraz z obcokrajowcami również realizują zajęcia kulturalno-językowe. Koordynatorkami spotkań w naszej szkole są nauczycielki języka angielskiego:Małgorzata Dubina i Lidia Wieczorek.

Przyjaciele dookoła świata

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

JD504991Przyjaciele dookoła świata

Klasa 6d wraz z wychowawczynią przystąpiła do projektu miedzynarodowego, który umożliwia jego zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Na początku założyliśmy konta na platformie Postcrossingu. Tam opisaliśmy swoje zainteresowania oraz preferencje odnośnie widokówek, które chcemy otrzymywać.

Trójwymiarowe portrety w wykonaniu kl 2a

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

20171013 2Giuseppe Arcimbooldo był włoskim malarzem. Malował niezwykłe portrety. Artysta tworzył postacie z warzyw, owoców, liści i kwiatów. Jego obrazy były bardzo pomysłowe. Czasem wydawały się dziwaczne, ale przez to zaciekawiały oglądających.
Obrazy włoskiego malarza były inspiracją dla uczniów klasy IIa, którzy wykorzystując naturalne okazy warzyw i owoców, stworzyli według własnego pomysłu trójwymiarowe portrety.

Konkurs „Booktalking, czyli opowiadamy o książce”.

Agata Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV-VII do udziału w 4. edycji konkursu „Booktalking, czyli opowiadamy o książce”.

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko "kuszących" fragmentów. Prezentacje powinny być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.

Wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego

Lidia Kierzkowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO KLAS 4-7

  • Cezary Gąsior – 167głosów
  • Nikola Fabisiak – 142 głosy
  • Agnieszka Kluska – 54 głosy
  • Paweł Jackiewicz – 20 głosów
  • Helena Kulma – 17 głosów
  • Karolina Piotrowska – 14 głosów
  • Kinga Nowak – 11 głosów

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy kandydowali do Rady Samorządu za przygotowanie kampanii wyborczej. Gratulujemy zwycięzcom. Czekamy na Wasze zaangażowanie i pracę w Samorządzie.

Opiekunowie SU

6b z wizytą u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

6 Dnia 18 X 2017r. wybraliśmy się do Warszawy z wizytą do króla.

Lekcję w Zamku Królewskim prowadził niezwykle ciekawie przewodnik omawiając jak wyglądał dzień króla: od sypialni przez garderobę, gabinet po salę balową. Pokazując miejsca  w których przebywał na co dzień król mogliśmy przenieść się ,,oczami wyobraźni'' w jego czasy.

Drugim punktem wycieczki było miejsce gdzie przebywał kolejny król tym razem piłki nożnej pan Robert Lewandowski - otóż zwiedziliśmy Stadion Narodowy.

Brzechwa dzieciom, dzieci nauczycielom

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

10      Uczniowie Dąbrówki, wspierani muzyką, śpiewem, żywym aktorskim słowem, pantomimą, kukiełką i pomysłowym scenariuszem uczestniczyli w uroczystym spotkaniu, promującym fantazję, wyobraźnię oraz mądrość. Z jakiej okazji? Oczywiście z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Las prawie jak prawdziwy

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

1Las prawie jak prawdziwy

Październik, to dla klasy III c czas zdobywania informacji o lesie.

Jak wygląda, jaką ma budowę i charakterystyczna dla lasu fauna i flora, to najważniejsza wiedza, jaką zdobyli. Jak piękny potrafi być las pokazali podczas zajęć plastycznych. Wykonali przestrzenny las z papieru, który był prawie tak piękny, jak ten prawdziwy.

Dzień Języków Obcych

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

4Dzień Języków Obcych

  W naszej szkole tradycyjnie już zorganizowano obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Propagowanie uczenia się języków przez całe życie, to właśnie cel tego święta.