Dzisiaj : Ireny Jana Jutro : Urszuli Hilarego

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

3  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)  to bezpłatna akcja edukacyjna.

Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Dziennikarze z III c

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

pioroUczniowie klasy III c zapragnęli w tym roku relacjonować ważne imprezy oraz uroczystości, które zorganizowano na terenie szkoły.

Opisali wydarzenia z początku roku szkolnego.

Oto ich dzieła.

Pierwszaki bezpieczne

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

bezpieczenstwoW ramach projektu „BEZPIECZNY PIERWSZAK” przez cały wrzesień w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki odbywały różne działania dydaktycznie  i wychowawcze. Ich celem było   pogłębianie wśród uczniów klas pierwszych wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. 18.09.17r odbyły się spotkania z policjantem i przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego.  Zaproszeni goście przybliżali najmłodszym  zasady poruszania się po drogach. Każdy pierwszaczek otrzymał zestaw odblasków i zapoznał się z zasadami wykorzystania go podczas drogi do i ze szkoły.

Lekcja w Sądzie Rejonowym

6cLekcja w Sądzie Rejonowym

Dnia 6 października 2017 roku klasa 6 c wraz z wychowawcą uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w budynku Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim. Tematem zajęć przeprowadzonych przez sędziego II wydziału Karnego Panią SSR Agnieszkę Karłowicz było przybliżenie młodzieży zakresu konstytucyjnych zasad funkcjonowania sądów oraz struktury działania sądownictwa w Polsce. Podczas wizyty w sądzie, oprócz bardzo ciekawych informacji przekazanych przez Panią Sędzinę, uczniowie mogli zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokój przesłuchań dla dzieci, sale rozpraw, gdzie mogli wcielić się w rolę sędziego, obrońcy, prokuratora czy oskarżonego oraz zapoznali się z działaniem Biura Obsługi Interesanta Sądu.

Teatr Skrzydłami Narodu Telsiai, Litwa 31/08-03/09/2017

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

1W dniach 31 sierpnia - 03 września 2017 roku w Telsiai na Litwie odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny „THEATER NATION-WINGS”. Nasze miasto reprezentowane było przez grupę teatralną „ABSOLWENCI” działającą w Teatrze Kryształki przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w składzie: Artowicz Ada, Gąsior Piotr, Jackowska Weronika, Macheta Kacper, Miszkurka Kacper, Pachulska Zofia, Szubińska Magda, Waszkiewicz Julia, opiekunka Małgorzata Szczygielska-Kluska. Myśl przewodnia tegorocznego festiwalu to: „Sztuka teatralna nie ma języka”. Poza nami w festiwalu wzięły udział grupy z Litwy, Francji i Gruzji. Każda grupa poza swoim repertuarem musiała przygotować etiudę opartą na trzech słowach-kluczach: wolność, miłość, pokój.