ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marleny Seweryna Jutro : Rafala Marcina

Świetliczaki poznają pracę strażaka

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

sw 0110 maja 2017r. Świetliczaki pod opieką wychowawczyń: p. M. Opatowskiej i p. R. Olszak wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. W formie pogadanki dzieci zostały zapoznane z niezwykle trudną i odpowiedzialną pracą strażaka oraz utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 oraz numer alarmowy – 112.

Świetliczaki dbają o zdrowie

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

z1z2z37 kwietnia 2017r. na zaproszenie p. M. Opatowskiej i p. R. Olszak do świetlicy szkolnej przybyły p. Lidia Padzik i p. Ewa Kowalska – pracujące w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim. Podczas spotkania świetliczaki  dowiedziały się jak prawidłowo dbać o zdrowie. Panie podkreślały, że ogromne znaczenie dla zdrowia ma racjonalne odżywianie, aktywność fizyczna oraz dbanie o higienę i dobre samopoczucie. Niezwykle ważny jest także uśmiech, który powinien towarzyszyć nam każdego dnia. Spotkanie zakończyło się odgadywaniem rymowanych zagadek o tematyce zdrowotnej.

Nasz wiosenny ogródek

p. M. Głuchowska. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

ogrodek 04Wiosna to czas, w którym dzieci ze świetlicy szkolnej  w marcu  założyły  swój mały ogródek na parapecie. Posiały rzeżuchę, posadziły cebulkę aby wyrósł  z niej piękny szczypiorek , a także pietruszkę na  natkę. Przy tej okazji poznały  cebulki i nasionka oraz poznały, jak i co potrzebne jest roślinom do wzrostu.

Podziękowania dla Świetliczaków

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

p1p2Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w kampaniach ,,BohaterON – włącz historię'' oraz ,,Serce za odwagę''. Akcje te polegały na przygotowaniu kartek, które zostały przekazane uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz żołnierzom Podziemia Niepodległościowego.
Za udział w inicjatywach otrzymaliśmy podziękowania od organizatorów akcji. Podziękowania te stanowią dla Świetliczaków motywację do działania na rzecz drugiego człowieka.

 

Spotkanie z pisarką – p. Stanisławą Gujską

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

b2b118.01.2017r. w świetlicy szkolnej miało miejsce spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży – p. Stanisławą Gujską. Była to doskonała okazja do posłuchania wierszy czytanych przez samą autorkę. Świetliczaki z uśmiechem uczestniczyły w zabawach ruchowych proponowanych przez poetkę. Pani Stanisława Gujska opowiadała o inspiracjach dla swoich wierszy, które czerpie z otaczającego nas świata. Po spotkaniu dzieci mogły nabyć książeczki autorki oraz otrzymać autograf z dedykacją.

Świetliczaki wysyłają świąteczne kartki

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

sk1sk2Grudzień w świetlicy szkolnej upływa pod znakiem zajęć o tematyce Bożonarodzeniowej. Jednym z ich elementów są prace plastyczne, których motywem przewodnim jest Mikołaj, choinka, aniołki. W okresie przedświątecznym Świetliczki chętnie włączyły się w dwie akcje polegające na wykonaniu kartek Bożonarodzeniowych.

Andrzejki w świetlicy

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

as 0328 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki. Świetliczaki chętnie uczestniczyły we wróżbach, chcąc dzięki nim poznać swoją przyszłość. Dowiadywały się kim zostaną, gdy dorosną, jakie czekają na nie niespodzianki, jakie sukcesy uda im się osiągnąć. Poprzez zapoznanie z rymowanymi horoskopami dzieci dowiadywały się o swoich słabych i mocnych stronach.

Świetliczaki i zdrowa jesień

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

mini-sanepid1W październiku w świetlicy szkolnej zostało zorganizowane spotkanie z p. Marią Kopeć i p. Lidią Padzik, które pracują w Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim. Ze względu na jesienną porę roku spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom informacji na temat grzybów. Kolejnymi ważnymi kwestiami poruszanymi podczas spotkania były sposoby na zdrową jesień.

Pasowanie na świetliczaki

p. M. Głuchowska. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

sw 01Dzień 26 października  2016 r. na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych klas pierwszych. Tego dnia wychowawcy świetlicy szkolnej p.M.Głuchowska i p.J.Osiecka  zorganizowały „Pasowanie na Świetliczaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które występowały przed  starszymi kolegami, wychowawcami oraz zaproszoną na tę okazję kierownika świetlicy   p.B Kuczerenko. 

Świetliczaki i akcja "BohaterON"

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

kartkakartka2"BohaterON – włącz historię" to projekt ogólnopolski mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja ta skupia się przede wszystkim na ludziach, którzy są wśród nas – bohaterach, którzy z miłości do wolności i ojczyzny poświęcili bardzo wiele.

Wiosna w lesie

p. M. Opatowska. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

wiosna1wiosna218  maja 2016 roku – Zaprosiliśmy rodziców i wychowanków na zajęcia otwarte  pt. „Wiosna w lesie”. Przedstawiona  przez uczniów z klas pierwszych inscenizacja przypomniała wszystkim o konieczności dbania o środowisko.

 

Zimowo i bezpiecznie

p. M. Głuchowska. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

sp 218.02.2016r. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pt. "Zimowo i bezpiecznie" w reżyserii p. Marii Głuchowskiej i p. Jadwigi Osieckiej. Brali w nim udział uczniowie klas II i III. Na spektakl przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo małych aktorów. Następnego dnia tj. 19.02.206r. przedstawienie było wystawiane dla wychowanków klas I oraz klasy IIb, IIc i IIe.

Świetlica - Spotkanie z rodzicami

p. M. Głuchowska. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

 swielica 01 swielica 02   swielica 03 swielica 04 

14.05.2015r. w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców klas I. Zajęcia rozpoczęły się przedstawieniem o tematyce ekologicznej pt. "Królowa Przyroda i siedmiu krasnoludków". Częścią reżyserską zajęła się p. Maria Głuchowska, a muzyczną p. Jadwiga Osiecka. Po przedstawieniu odbyły się zajęcia praktyczne, w której rodzice podzieleni na grupy, przy dopingu dzieci, wykonywali zadania związane z wykorzystaniem materiałów wtórnych.

"Spotkanie bajek" w świetlicy szkolnej

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

bajki 0112. 03. 2015r. w czwartkowe popołudnie świetlica szkolna zamieniła się w zaczarowaną krainę bajek. W świerkowym lesie można było spotkać Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Leśniczego i wiele innych bajkowych postaci, a wszystko to za sprawą przedstawienia teatralnego przygotowanego przez Świetliczaki z klas II, III i IV, nad którymi ,,reżyserską’’ opiekę roztoczyły wychowawczynie – p. Anna Leśniak i p. Renata Olszak.

Miś przyjacielem dzieci

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

mis2mis117 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbyło się wręczenie nagród laureatom Międzyświetlicowego Konkursu Literacko – Plastycznego ,,Miś – przyjacielem dzieci’’. Wśród nagrodzonych prac plastycznych znalazły się dwie - autorstwa Świetliczaków z naszej szkoły. W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajęła Marta Mizgier z kl. IIIa, III miejsce – Kamil Hoang z kl. IIb. Laureaci pod opieką p. M. Głuchowskiej – wychowawczyni świetlicy udali się na uroczystość wręczenia nagród, podczas której z zainteresowaniem oglądali różnorodne prace plastyczne uczestników konkursu.

Wróżby w świetlicy szkolnej

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

an 1an 2Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka.

Święto Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej.

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

mini1mini425 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie.

Zakończenie roku szkolnego w świetlicy

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

sw 0224. 06. 2014r. w świetlicy miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Spotkanie z wychowankami świetlicy i ich rodzicami było okazją do zaprezentowania efektów całorocznej pracy. Uczniowie klas II recytowali wiersz zapowiadający długo oczekiwane wakacje, śpiewali piosenkę ,,Płynie Wisła, płynie’’.

Zajęcia czytelnicze w MBP

p. R. Olszak. Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

mini-sdc1150629.05.2014r. Świetliczaki z klas Ia i Id pod opieką wychowawczyń udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Dzieci wzięły udział w zajęciach z okazji 100 rocznicy urodzin Tove Jansson – autorki książek o Muminkach. Podczas zajęć Świetliczaki zostały zapoznane z sylwetką fińskiej pisarki, przypomniały imiona bohaterów jej bajkowego świata oraz wysłuchały opowiadania pt. ,,Prezent urodzinowy’’.