ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

na podst. informacji od p. U. Sitnickiej. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

4 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Został on przygotowany przez panią Urszulę Sitnicką przy wsparciu pani Mileny Jałochy i pani Lidii Leszczyńskiej-Wieczorek. Do konkursu przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6  i Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim, oraz szkół podstawowych z Huty Mińskiej i Starej Niedziałki - ogółem 24 uczestników.

Zakończenie klas I-III

p. R. Miszczak. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

mini-102 570526 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas młodszych. Wszyscy uczniowie odświętnie ubrani w stroje galowe zebrali się w sali gimnastycznej.  
Uroczysty apel przygotowali uczniowie z klas: IIa pod kierunkiem pani Bogumiły Perzanowskiej oraz IId, którymi opiekowała się pani  Małgorzata Łubowska.

Nadszedł czas podsumowań!

p. R. Miszczak. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

6fDwudziestego szóstego czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie na sali gimnastycznej nr 1, aby uroczyście podsumować osiągnięcia edukacyjne w minionym roku oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężko pracowali i zasłużyli na wyróżnienie.

Pożegnanie klas VI

p. B. Araźna. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

mini-102 5766Jedna z najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu już za nami. Dnia 27 czerwca 2014 o godzinie 10.30 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas szóstych wraz z rodzicami, dyrekcją i nauczycielami, aby uczestniczyć w ostatniej akademii w murach „Dąbrówki”. Zgodnie z wieloletnią tradycją gospodarzami uroczystości zakończenia roku szkolnego byli kończący naukę w szkole szóstoklasiści. Przedstawili oni krótki program artystyczny, który uświetniony został występami szkolnego chóru, Szkolnego Zespołu Tanecznego „Duet”, Szkolnej Grupy Cheerleaders „Dwójeczki” oraz grupy teatralnej „Kryształki”.

Festyn rodzinny w świetlicy

p. R. Olszak. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

mini-sdc1152830 maja 2014 r.  w świetlicy szkolnej odbył się festyn rodzinny, którego hasło przewodnie brzmiało: "Rodzina razem się trzyma!". Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym pt.,,Śpiąca królewna’’, które wyreżyserowała p. J. Osiecka, zaś w rolę aktorów wcielili się uczniowie klas II i III. Następnie wychowankowie świetlicy recytowali wiersze podkreślające niepodważalną wartość rodziny.

5b i 5e na planie filmowym ,,Miasto 44''

Julka Parol i Natalia Chaś kl.5b, op. p. M. Dubina. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

100 1007Dnia 26 V 2014r.wybraliśmy się na plan filmu "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Film opowiada o grupie młodych ludzi, przyjaciół w czasie Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie planu rozpoczęliśmy od wizyty u pani  charakteryzatorki, która pomalowała nas-nanosząc na nasze twarze rany i blizny. Kolejny krok to przebranie się w mundury sanitariuszek i  żołnierzy Powstania. Tak ucharakteryzowani zwiedziliśmy plan filmu, chodziliśmy kanałami,  obejrzeliśmy wywiad z reżyserem i głównymi aktorami, rozwiązaliśmy  zagadki. Może ktoś  z nas zostanie w przyszłości filmowcem? Wycieczka była bardzo udana.

„W świecie wierszy Jana Brzechwy”

p. A. Chodowiec. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

28 maja br. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I-III „W świecie wierszy Jana Brzechwy”. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy sprawdzający znajomość utworów poety. W teście przeznaczonym dla pierwszoklasistów można było uzyskać 35 punktów. Laureatami na poziomie klas I zostali:

Dąbrówka na Ogólnopolskich Biegach Ulicznych - Mazowieckiej XV

Karol Abratowski kl.5b, op. p. M. Dubina. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

Dnia 1 VI 2014r. uczniowie: kl.5b wraz z wych. M.Dubina , 5e wych.L.Leszczyńska -Wieczorek, 4a wych.M.Jałocha, 4g wych.K.Abramowska oraz 4b wych.U.Sitnicka spotkaliśmy się, aby kibicować miłośnikom sportu -  biegów ulicznych. Dopingowaliśmy przedszkolaków, rodziny z wózkami i biegaczy wyczynowych. Każdy krzyczał i skandował sportowe  pozdrowienia. Podobało mi się to nasze wspólne kibicowanie.

Ogólnopolski Bieg Uliczny Mazowiecka Piętnastka

p. M. Jałocha. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

W niedzielę 1 czerwca odbył się już XIX Ogólnopolski Bieg Uliczny Mazowiecka Piętnastka. Nie zabrakło na nim uczniów z naszej szkoły oraz mocno kibicującej drużyny, która swoje stanowisko zajęła przy rondzie „NSZZ Solidarność”. Wyposażeni w logo szkoły, transparenty, gwizdki i pompony uczniowie klas: IVa, IVb, IVg, Vb, Ve wraz z opiekunami zagrzewali uczestników do szybkiego biegu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wytrzymałości i sukcesów w pokonywaniu własnych słabości! Do zobaczenia za rok.

Majówka w „Dąbrówce”

p. R. Miszczak. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

mini-102 5454W środę 21 maja wspólnie z członkami wspólnoty „Wiara i Światło”, jej opiekunem -  księdzem Mariuszem Kunowskim z Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Antoniego z Padwy  w Mińsku Mazowieckim oraz przedszkolakami, wychowawczyniami z Przedszkola Miejskiego nr 2 przy ulicy Nalazków 3 w Mińsku celebrowaliśmy święto najpiękniejszego miesiąca w roku - maja.

Warsztaty teatralne

p. M. Szczygielska-Kluska. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

Click to download in FLV format (1.64MB)

W dniach 1 do 3 maja grupa teatralna Kryształki przebywała w Kazimierzu Dolnym na dorocznych już rzec by można warsztatach teatralnych. Poprzednie również w przerwie majowej miały miejsce w Krakowie. Tym razem warsztatom towarzyszyły wędrówki po kazimierskich wąwozach , muzeach i innych ciekawych miejscach tej uroczej miejscowości. Oczywiście nie obyło się bez performansów i przekomicznych z nimi związanych sytuacji. Jednak prawdą jest, że to wszystko było tylko dodatkiem do wytężonej pracy warsztatowej. Jej efektem jest między innymi  zademonstrowana na kazimierskim rynku etiuda taneczno-aktorska pt. "Kto tu rządzi?"

II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

p. U. Sitnicka. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim miał miejsce II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego.  I miejsce w tym konkursie w kategorii klas V zdobyła uczennica naszej szkoły Lidia Tarnowska, której serdecznie gratulujemy! Pozostali uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie również zajęli w nim wysokie miejsca: Szymon Soszyński – 6. miejsce w kategorii klas IV, Martyna Chróst oraz  Natalia Plewczyńska – 10. miejsce w kategorii klas VI. Serdecznie gratulujemy!

Wycieczka do Nadleśnictwa Pełczanka

Ola Surma i Karolina Jania kl.5b, opieka: p. M. Dubina. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

 mini-100 0991  mini-100 0994  mini-100 1000 mini-100 1002 

11.04.2014r. kl. 5b i 5e wraz z wych. p. M.Dubina i L.Leszczyńską –Wieczorek wybraliśmy się do Nadleśnictwa Pełczanka w celu posadzenia nowych drzew –sosen pospolitych. Pan leśniczy Piotr Obłoza opowiadał nam bardzo ciekawie o mieszkańcach lasu, jego  budowie, znaczeniu dla nas i gospodarki. Po skończonej pracy przy ognisku upiekliśmy kiełbaski, chleb oraz wspólnie się bawiliśmy. Wycieczka była bardzo udana. Cieszymy się, że mogliśmy zasadzić nowy las.

Wyniki konkursu z j. angielskiego dla klas II - III

p. M. Dubina. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

14 III 2014r.odbył się konkurs j.angielskiego dla kl.II- III. W kat. kl.III tytuł "Najlepszy anglista - trzecioklasista" zdobyli:
I m-ce Maciej  Grudziński kl.3f
II m-ce Izabela Kołak kl.3g
III m-ce Adam Faber  kl.3g   (opiekun M.Dubina)

W kat. kl.II tytuł "Najlepszy anglista – drugoklasista" zdobyli:
I m-ce Kamil Pękacz   kl.2c
II m-ce Natalia Komorzycka  kl.2d
III m-ce Alicja  Sitnicka kl.2c    (opiekun K.Trojanek)
Gratulujemy.

Konkurs j. angielskiego

p. M. Dubina. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

Dnia 25 III 2014r. w SP nr 5 odbyła się  II edycja konkursu znajomości  j.angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENTdla kl.II- III. W kat. kl.III zwyciężył Maciej Grudziński kl.3f (opiekun M.Dubina), W kat. kl.II zwyciężył Kamil Pękacz kl.2c (opiekun K.Trojanek). Gratulujemy.

Wyniki Konkursu pięknego czytania

p. A. Chodowiec. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

26 marca br. odbył się w bibliotece Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie klas I-III czytali fragmenty książek M. Kownackiej, A. Bahdaja, R. Pisarskiego, A. Lindgren i M. Kruger. Komisja sprawdzała nie tylko poprawność czytania utworu, ale i jego interpretację. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje czytelnicze umiejętności podczas czytania wcześniej przygotowanego tekstu, a także interpretując tekst przygotowany przez komisję konkursową a vista. Młodzi czytelnicy w nagrodę za przygotowanie się do konkursu otrzymali zakładki do książek, a najmłodsi drobne upominki.

Powitanie wiosny w Dąbrówce

p. B. Araźna. Opublikowano w 2013/2014 Aktualności

mini-zwyciezcyObalenie stereotypu, że pierwszy dzień wiosny można spędzić w szkole, i do tego doskonale bawić się razem ze swoimi nauczycielami – taki cel postawili sobie w tym roku członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoimi opiekunkami. Cel bardzo ambitny i wydawałoby się niemożliwy do osiągnięcia. A jednak udało się!