ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Ilony Klary Jutro : Jana Boleslawa

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I-VII otrzymają bezpłatnie w ramach dotacji celowej MEN.


 

Ogłoszenie:

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego przedstawiamy informację dot. miejsca realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przez uczniów klas I, III, VI naszej szkoły.

  • Uczniowie klas I, III oraz  VIb, VIc, VIf, VIg, VIh  będą realizować obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowiecki, ul. Dąbrówki 10.
  • Uczniowie klas VIa, VId, VIe  będą realizować obowiązek szkolny w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II ul. Budowlana 2.

 Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim


Zapraszamy na spotkanie integracyjne dzieci przyjęte na rok szkolny 2017/2018 z wychowawcami w dniu 29 sierpnia 2017 r.

 o godzinie 1500 w budynku szkoły.

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Pożegnania nadszedł czas!

p. R. Miszczak. Opublikowano w Aktualności 2014/15

poz 11poz 1726 czerwca kolejne pokolenie szóstoklasistów skończyło pierwszy etap nauki. O 10.30 w sali gimnastycznej nr 1 zebrali się ci, którzy pragnęli ich pożegnać - rodzice, zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi, przedstawiciele klas piątych.  
W tej niezwykłej i uroczystej chwili nie mogło zabraknąć sztandaru „Dąbrówki”, który został wprowadzony na początku uroczystości. Szóstoklasiści przekazali następnie symbol „Dwójki” młodszym kolegom. Od września dotychczasowi piątoklasiści staną się najstarszymi uczniami w szkole.

Zabrzmiał ostatni dzwonek zwiastujący zakończenie roku szkolnego 2014/2015!

p. R. Miszczak. Opublikowano w Aktualności 2014/15

zak 03zak 14Dwudziestego piątego czerwca dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice spotkali się na uroczystym apelu przygotowanym pod kierunkiem pani Aliny Kulmy oraz pani Beaty Kaczmarskiej. O oprawę muzyczną zadbały chórzystki, młodzi muzycy z zespołu instrumentalnego, których do występu przygotował pan Andrzej Dziugieł. Przed zebranymi zaprezentowali się także podopieczni pani Małgorzaty Szczygielskiej – Kluski z Grupy Teatralnej „Kryształki” w „Etiudzie Żydowskiej”.

Poetycki sukces Marcina

p. R. Miszczak. Opublikowano w Aktualności 2014/15

w1w2Utalentowani literacko uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Przecież każdy pisze wiersze”, zorganizowanym przez Ośrodek Kultury „Arsus” w Warszawie.

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

p. U. Sitnicka. Opublikowano w Aktualności 2014/15

aaW tym roku  nasza szkoła już po raz trzeci była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Konkurs ten odbył się dnia 16 czerwca, a uczestnikami byli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych ze szkół podstawowych z terenu naszego miasta.

"Dąbrówka"

p. A. Senktas. Opublikowano w Aktualności 2014/15

nRok szkolny 2014/2015 był bardzo pracowitym rokiem dla Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrówka”. We wrześniu powiększył się on o nową grupę „pierwszaków”, która na taneczną rozgrzewkę przygotowała inscenizowaną piosenkę ludową „Cztery mile za Warszawą” i poleczkę. Nieco starsza od nich grupa trzecia pracowała nad Suitą Śląską, bogatą nie tylko w taniec ale i regionalne piosenki. Grupa druga poznała Suitę Kurpiowską, a pierwsza – Suitę Cieszyńską i układ choreograficzny oparty na polskim tańcu narodowym  - kujawiaku.

Polonez szóstoklasistów

p. T. Romaszuk. Opublikowano w Aktualności 2014/15

bal 02W ubiegłą środę – 17 czerwca, w Szkole odbył się bal szóstoklasistów. Dawniej taki bal należał tylko do tradycji maturzystów, później także i gimnazjalistów, a dzisiaj jest to także zwyczaj podstawówki. Uczniowie swój bal rozpoczęli uroczystym polonezem. W galowych strojach tańczyli przy dźwiękach melodii Ogińskiego i wyszło im bez pomyłek, co oznacza, że solidny trening z nauczycielami Wf- u nie poszedł na marne.

Drużynowy Turniej Matematyczny klas czwartych

p. R. Kaczmarek. Opublikowano w Aktualności 2014/15

W dniu 17czerwca 2015 r.  uczniowie klas IV sprawdzili swoją wiedzę matematyczną w drużynowych rozgrywkach matematycznych. W konkursie wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn z klas czwartych. Ich zadaniem było wskazać jak najwięcej poprawnych odpowiedzi w zadaniach testowych. Wyniki zostały zsumowane i suma punktów zadecydowała o uzyskanym miejscu.
A oto pierwsze trzy miejsca:

Kibice na medal

p. M. Jałocha. Opublikowano w Aktualności 2014/15

151152153W niedzielę 31 maja 2015 r. odbył się jubileuszowy XX Ogólnopolski Bieg Uliczny Mazowiecka Piętnastka. Gościem specjalnym był wybitny polski lekkoatleta Artur Partyka-trzykrotny olimpijczyk. Już po raz kolejny nie zabrakło na nim uczniów z naszej szkoły oraz mocno kibicującej drużyny, która swoje stanowisko zajęła przy rondzie „NSZZ Solidarność”. Wyposażeni w logo szkoły, transparenty, gwizdki i pompony uczniowie klas: Va, Vg, VIe wraz z opiekunami: Mileną Jałochą, Karoliną Abramowską, Lidią Leszczyńską-Wieczorek, Małgorzatą Dubiną zagrzewali uczestników do szybkiego biegu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wytrzymałości i sukcesów w pokonywaniu własnych słabości!

XI Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

p. M. Dubina. Opublikowano w Aktualności 2014/15

festiwal 01Dnia 12 VI 2015r. odbył się w Szkole Podstawowej  nr 2 w  Mińsku Mazowieckim XI Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych. Organizatorem festiwalu byli nauczyciele języków obcych  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim :Małgorzata Dubina , Milena Jałocha , Lidia Leszczyńska - Wieczorek, Karolina Abramowska ,Urszula Sitnicka, Katarzyna Trojanek. Honorowy patronat objął Burmistrz Miast pan Marcin Jakubowski.  Celem  festiwalu była: promocja języków obcych, zwiększenie motywacji uczniów szkół podstawowych do nauki języków obcych , promocji uczniów i szkół w środowisku lokalnym, kształtowanie postaw zainteresowania piosenką i poezją obcojęzyczną oraz  integracja szkół, uczniów, nauczycieli, rodziców i środowiska lokalnego.
 Oto lista laureatów

Kazimierz Dolny - 2015

p. M. Szczygielska-Kluska. Opublikowano w Aktualności 2014/15

kazimierz 03W dniach 6 do 8 czerwca odbyły się kolejne warsztaty teatralne, w których tym razem uczestniczyły dzieci należące do młodszej grupy zespołu teatralnego KRYSZTAŁKI. Wybór miejsca był oczywisty, bowiem Kazimierz należy do tych miast, które poza walorami architektonicznymi i historycznymi nasycone są atmosferą sztuki. Celem warsztatów była integracja grupy oraz rozwijanie umiejętności teatralno-aktorskich.

„Library rules”

p. M. Jałocha. Opublikowano w Aktualności 2014/15

20 maja klasa V a wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach interaktywnych mających na celu przybliżenie sylwetki znanej pisarki Astrid Lindgren . Pani z Oddziału dla Dzieci  w interesujący sposób przypomniała nam o kultowej książce „Dzieci z Bullerbyn” i za pomocą nowoczesnych technologii przeniosła nas w świat przygód piątki przyjaciół:  Lasse, Bosse, Lisy, Olle, Britty.

Najładniejsza bryła geometryczna

p. R. Kaczmarek. Opublikowano w Aktualności 2014/15

 99 00  01   02

20 maja br. został rozstrzygnięty konkurs na Najładniejszą bryłę geometryczną Konkurs polegał na wykonaniu dowolna techniką modelu bryły geometrycznej. Komisja dokonując oceny modeli brała pod uwagę  m.in. pomysłowość, wyjątkowość i estetykę wykonanych modeli.

Interaktywne zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

p. M. Jałocha. Opublikowano w Aktualności 2014/15

b1b2Dn. 20.05.2015 r. klasa Va wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby uczestniczyć w interaktywnych zajęciach. Tematem przewodnim spotkania były dobrze wszystkim  znane przygody „Dzieci z Bullerbyn”. Pani z Oddziału dla Dzieci przybliżyła nam sylwetkę szwedzkiej autorki tej powieści -  Astrid Lindrgen.

Korespondencja z uczniami ze Stanów Zjednoczonych

p. K. Abramowska. Opublikowano w Aktualności 2014/15

usaJuż od siedmiu lat uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. K Abramowskiej, biorą udział w wymianie korespondencji z uczniami szkoły Aspire Middle School w Lacey, mieście siostrzanym Mińska Mazowieckiego. W tym roku w projekcie brali udział uczniowie klas VI C, VI D i VI F. Główną korzyścią płynącą z tej współpracy jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Konwersacje z wolontariuszami Fundacji EBU

p. K. Abramowska. Opublikowano w Aktualności 2014/15

ebu2ebu3W dniach 19 i 20 maja odbyły się w naszej szkole niezwykłe lekcje języka angielskiego. Uczniowie klas V-ych i VI-ych spotkali się z wolontariuszkami Fundacji Ebu w ramach projektu Sky is the limit. Patricia (z Niemiec) i Charlẽne (z Francji) poprowadziły zajęcia, podczas których uczniowie w formie zabaw, nie tylko ćwiczyli język angielski, ale także poznali kolory w języku niemieckim i francuskim.

Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej w Janowie

p. M. Jałocha. Opublikowano w Aktualności 2014/15

janow 05Po raz kolejny nasza szkoła otrzymała zaproszenie na Gminny Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej, który odbył się  14 maja 2015 r. w Zespole Szkół im. A. Tyszki w Janowie. Laureaci szkolnego etapu tegoż konkursu, mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół i wykazać się umiejętnościami językowymi oraz muzycznymi. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja piosenki obcojęzycznej, wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nauczycielami oraz prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców. Bardzo ważnym zadaniem festiwalu jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez piosenkę. Podczas X jubileuszowego festiwalu nasi uczniowie odnieśli wielki sukces, oto laureaci:

Pierwsze miejsce zamiast klasowej wycieczki!

Arkadiusz Pomierny. Opublikowano w Aktualności 2014/15

iga14 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Z mitologią za pan brat. Wzięło w nim udział ponad czterdzieścioro uczniów z powiatu mińskiego. Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice: Zuzanna Leszczyńska z klasy Vb przygotowana przez panią Renatę Miszczak oraz Iga Szulc z kl. VIc, podopieczna pani Beaty Kaczmarskiej.Z ogromną satysfakcją informujemy, że Iga zajęła I miejsce,

Najlepsi matematycy

p. R. Kaczmarek. Opublikowano w Aktualności 2014/15

19 maja br. odbył się szkolny konkurs o tytuł Najlepszego matematyka klas piątych. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań dotyczących pogłębiania wiedzy i umiejętności, rozwijanie logicznego myślenia, a także popularyzacja matematyki wśród uczniów. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas piątych, którzy pracowali przez godzinę rozwiązując 5 zadań otwartych. I miejsce - Aleksander Pisarczyk kl. 5 g, II miejsce - Anna Pachnik kl. 5 e, Maja Samulik kl. 5 b, III miejsce - Szymon Tarnowski kl. 5 f. Gratulujemy!

Najlepsi przyrodnicy

p. M. Reda. Opublikowano w Aktualności 2014/15

W maju odbyły się dwa szkolne konkursy przyrodnicze: o tytuł „Najlepszego przyrodnika klas piątych” oraz „Najlepszego przyrodnika klas szóstych”. W pierwszym z nich konkurowało 31 piątoklasistów,  w drugim 25 uczniów klas szóstych. Najlepszym przyrodnikiem klas piątych został Aleksander Pisarczyk z klasy Vg. Drugie miejsce zajął Daniel Marczak z klasy Vd, a trzecie Milena Bakuła z klasy Vf.
Wśród uczniów klas szóstych tytuł „Najlepszego przyrodnika” wywalczyła uczennica klasy VIc Karolina Jastrzębska. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Jonakowski z klasy VIf. Trzecie miejsce zajęli uczennica klasy VIc Iga Szulc oraz uczeń klasy VIf Piotr Jasiński.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!