Dzisiaj : Jana Danuty Jutro : Lucji Wilhelma

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Uroczystą Msze Św. z okazji zakończenia roku szkolnego w piątek 23.06.17 roku o godz. 8.00 w parafii Narodzenia N.M.P.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
w Mińsku Mazowieckim

Listy grup "0" i klas I będą wywieszone

29 sierpnia 2017 r. o godzinie 1000

Złoto – srebrni tancerze z mińskiej „Dwójki”

p. P. Pasztor. Opublikowano w Aktualności

borki 01W dniach 29-30 kwietnia w Zespole Szkól Niepublicznych w Borkach Wyrkach k. Siedlec odbyła się już XVI edycja Regionalnego Przeglądu Amatorskich Zespołów Tanecznych. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
Przedsięwzięcie na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez tanecznych w regionie.

Sukcesy w Chodowie

p. P. Pasztor. Opublikowano w Aktualności

chodow 01W dniu 13 maja 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie odbył się V Festiwal Kultury.
W przeglądzie naszą szkołę reprezentowały 2 grupy taneczne: DUET JUNIOR w układzie hip hopowym pt. „Problem” i  DUET MINI w widowiskowym show pt. „Babska szafa”.

Kulturomaniak 2015 - sukces dziewcząt

p. P. Pasztor. Opublikowano w Aktualności

kulturomaniak 0115 maja 2015 w Mrozach odbył się IX Wojewódzki  Przegląd Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK 2015. W przeglądzie tym wzięła udział 33 osobowa grupa tancerzy ze Szkolnego Zespołu Tanecznego „DUET”:
Zespół zaprezentował się  w 4 odsłonach m.in. w porywającym musicalowym show pt. „Odnaleźć w sobie moc” (DUET KIDS), w układzie hip hopowym pt. „Problem” (DUET JUNIOR), widowiskowym show pt. „Babska szafa” (DUET MINI), oraz w układzie solowym pt. „I break free” tańczonym przez Julię Grzesińską.

"Michałki"

p. P. Pasztor. Opublikowano w Aktualności

michalki 0617 maja na scenie VII Parafialnego Festynu Rodzinnego "Michałki" zaprezentował się zespół „DUET” i „DWÓJECZKI”. Przy licznie zebranej publiczności młodzi artyści wytańczyli 5 układów nagradzanych w tym roku na przeglądach i turniejach tanecznych.
Uczniowie naszej szkoły pokazali się m.in. w porywającym musicalowym show pt. „Odnaleźć w sobie moc” (DUET KIDS), w układzie hip hopowym pt. „Problem” (DUET JUNIOR), w dynamicznym układzie czirliderek pt. „Nie z tej ziemi” (DWÓJECZKI), widowiskowym show pt. „Babska szafa” (DUET MINI), oraz w układzie solowym pt. „I break free” (Julia Grzesińska).

„DUET KIDS”, „DUET JUNIOR” i „DWÓJECZKI”

Na podst. informacji od p. P. Pasztor. Opublikowano w Aktualności

Szkolny Zespół Taneczny „DUET KIDS”, „DUET JUNIOR” i Grupa Cheerleaders „DWÓJECZKI” od 2013 roku działają  pod okiem instruktora i choreografa p. Pawła Pasztora w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.
Na lekcje z tańca nowoczesnego uczęszcza obecnie 54 uczniów z tej szkoły w 3 grupach:

Taniec Nowoczesny DUET KIDS DANCE  kl. I – III

mini-dw 04

Zajęcia ogólnorozwojowe z muzyką współczesną skierowane do dzieci w wieku 7- 9 lat. Na zajęciach dzieci poznają własne ciało i umuzykalniają się, uczą się krótkich choreografii tanecznych do najnowszych przebojów muzycznych. Zabawy muzyczno-ruchowe, którymi przeplatane są zajęcia integrują dzieci, dają "wytchnienie" koncentracji, a przy okazji umuzykalniają je, rozwijają poczucie rytmu, uczą cierpliwości i dokładności.

Taniec Nowoczesny DUET JUNIOR DANCE   kl. IV – VI

mini-dw 03

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat, których pasjonuje muzyka Disco, R&B i Hip-Hop. Łączą w sobie różne formy tańca nowoczesnego: DISCO, HIP HOP, JAZZ. Zajęcia te pozwalają poprawić kondycję jak i koordynację ruchową, a przy tym dają wiele radości tańczącym. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą występować w nowoczesnych choreografiach do najnowszych przebojów muzycznych.

Taniec cheerleaders GR. DWÓJECZKI   kl. III – VI

mini-dw 06

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, których pasjonuje muzyka Disco i taniec z pomponami. Nowoczesne choreografie, niczym z teledysków MTV, nie tylko wzmocnią kondycję fizyczną i wyrzeźbią sylwetkę, ale również pozwolą zabłysnąć na turniejach tanecznych cheerleaders.

Na zajęciach dzieci rozwijają swoje zdolności i zainteresowania artystyczne, poznają i doskonalą różne techniki i formy tańca nowoczesnego. Uczestnictwo w tego rodzaju kołach zainteresowań, to dla nich  radość, relaks i aktywna forma spędzenia wolnego czasu.

Zespół Taneczny „Duet” bierze udział w pokazach tanecznych w szkole i środowisku lokalnym oraz reprezentuje Szkołę i Mińsk Mazowiecki w  wojewódzkich, regionalnych i powiatowych przeglądach i konkursach artystycznych oraz sportowych zawodach „cheerleaders”.