Dzisiaj : Dagmary Aleksandry Jutro : Lucji Otylii

Okaż kulturę i chroń naturę

Katarzyna Wąsowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

konkurs

KONKURS EKOLOGICZNY

Mikołaj Jarzyna z klasy VII f zdobył wyróżnienie w 17 edycji konkursu ekologicznego, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim.

Tegoroczny temat konkursu brzmi „Okaż kulturę i chroń naturę”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 5 grudnia w ZS nr 2 im, Marii
Skłodowskiej – Curie.

Gratulujemy!

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

Koniec listopada upłynął w bibliotece szkolnej pod znakiem pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. Zanim to jednak nastąpiło, pierwszoklasiści zaliczyli test wiedzy o bajkach, zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru oraz otrzymali karty czytelnika i pamiątkowe „przypominajki”. Potem nastąpiło uroczyste przyrzeczenie oraz wypożyczenie pierwszych książek. Naszym nowym czytelnikom życzymy wiele radości z obcowania z literaturą.

Jesień w świetlicy

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

Świetlica szkolna to miejsce niezwykłe. Wychowawcy starają się, aby czas w niej spędzony był nie tylko odpoczynkiem i zabawą. Dzieci uczestniczą w różnorodnych formach aktywności. Mają czas na rozwijanie swoich zainteresowań. Nauczyciele prowadzą zajęcia czytelnicze, plastyczne, śpiewacze, sportowe i wiele innych. Poniżej można obejrzeć galerię jesiennych prac Świetliczaków.

Informator dla rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością. Poniżej link do strony Kuratorium Oświaty w Warszawie, na której został zamieszczony plik do pobrania z wersją elektroniczną Informatora:

Konkurs plastyczny "Aniołek na choinkę"

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

Beztytuu

„ANIOŁEK NA CHOINKĘ"Beztytuu

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Tradycyjna choinka bożonarodzeniowa ma swój niezaprzeczalny urok. Mało kto zdaje sobie sprawę z symbolicznego znaczenia gwiazdy, dzwonków, aniołków czy samego drzewka. Tegoroczny  świąteczny  konkurs ma zachęcić dzieci do samodzielnego wykonania choinkowego aniołka, będącego opiekunem domu i jego mieszkańców. Konkurs  nawiązuje do tradycji zdobienia drzewek świątecznych. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Domowa Szkoła Gotowania

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Domowa Szkoła Gotowania W każdym domu kuchnia jest miejscem szczególnym. To tu zacieśniają się więzi rodzinne. To tu dzieci mogą poznać tajniki przygotowywania posiłków, które później w dorosłym życiu przekażą swoim dzieciom. Choć obecnie bez problemu można kupić różne gotowe dania, to na szczęście są jeszcze osoby, które przygotowują posiłki w domu. Do samodzielnych (ewentualnie pod okiem mamy) działań w kuchni udało się namówić niektóre uczennice z klasy 2a. Swoje umiejętności kulinarne sprawdzała w domu i przedstawiła na zdjęciach Agatka Kierzkowska, Oliwka Pieniak, Julka Soćko oraz Hania Stucka. Szkoda, że nie możemy spróbować tych smakołyków… Tekst: H. Bartnicka

Dzień Papieski

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

23 października uczniowie z klasy VII B pod opieką pań katechetek przygotowali apel, podczas którego przybliżyli postać św. Jana Pawła II.
Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Papieskiego było „Idźmy naprzód z nadzieją”. Również nadziei dotyczyła inscenizacja, którą przedstawili uczniowie. Przypomnieli swoim kolegom i koleżankom, że  św. Jan Paweł II był człowiekiem nadziei

Autor: Maria Zagórska

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017 r.

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

5 Kolejny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami.

Jak co roku, w tym właśnie czasie przedstawiciele klas drugich i trzecich zmagali się w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się po raz piąty. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować szkołę w VI Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim.

Pasowanie na Świetliczaka 2017/2018

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

20171023 143728 24 października 2017r. w świetlicy szkolnej miało miejsce ważne wydarzenie.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości pasowania. Aby stać się Świetliczakiem na medal pierwszaki musiały przejść test. Najpierw wychowawcy sprawdzali, czy uczniowie znają zasady panujące w świetlicy. Następnie zadawali zagadki. Dzieci poradziły sobie ze wszystkimi świetnie.

Przegląd sportowy- październik 2017

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

20.10.2017r – Mistrzostwa Miasta w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych - SP 2 Mińsk Mazowiecki.
W zawodach zmierzyły się ze sobą piłkarki ręczne mińskich szkół podstawowych: SP 1, SP 2 i SP 4. Zawodniczki z SP 5 , SP 6 i SP Salezjańska nie stawiły się.
Wyniki rozgrywek:
SP1 Mińsk Maz. - SP 2 Mińsk Maz. 1 : 19
SP 2 Mińsk Maz. - SP 4 Mińsk Maz. 8 : 1
SP 4 Mińsk Maz. - SP 1 Mińsk Maz. 11 : 1
Kolejność końcowa:
I m-sce: SP 4 Mińsk Maz.
II m-sce: SP 2 Mińsk Maz.
III m-sce: SP 1 Mińsk Maz.